eReport.sk
Zuzana Vačková, foto: archív ZV

Zuzana Vačková: Zdravie máme aj vo svojich rukách. Toto je jej recept!


Pôsobí krehko a jemne, ale keď sa pre niečo rozhodne, nikto a nič ju nezastaví. Herečka Zuzana Vačková (51) začala túto jar s otužovaním a spolu so 78-ročným ockom a synom Jakubom (27) ju môžete raz do týždňa stretnúť na Zlatých pieskoch.

K otužovaniu ju priviedol otec.. „Odmalička chcel, aby som sa sprchovala v studenej vode, ale odolávala som. Hovorila som mu, že pokrok je na niečo dobrý – a tak keď máme teplú vodu, budem ju využívať,“ smeje sa sympatická herečka. Odhodlanie v nej dozrelo až tento rok na jar. „Prišiel Covid-19, viac sme začali myslieť na imunitu, ako si ju budovať, čo nás ochráni. Aby sme neboli odkázaní len na zdravotníctvo, ale mali zdravie trochu aj vo vlastných rukách a prispeli k tomu zdravým životným štýlom,“ hovorí Zuzana.

foto: instagram

„Ak mi niečo dobré priniesla táto náročná doba, tak je to otužovanie. Na jar som začala studenou sprchou a na jeseň a v zime pokračujem kúpaním v jazere. Keby niekto pred rokom povedal, aby som sa išla v decembri kúpať na Zlaté piesky, vysmiala by som ho. Bola som skrátka zimomrivá a pri pomyslení na studenú vodu ma striaslo.“ Zuzana prizvukuje, že všetko je v hlave. „Naša myseľ je neskutočne mocná. Dnes sa teším na kúpanie v ľadovej vode. A nie je to také strašné, ako to vyzerá. Z brehu sa to zdá oveľa ťažšie. Nastavenie myslenia je to najdôležitejšie. Zábrany máme iba v našej hlave.“ Z vlastnej skúsenosti hovorí, že stačí vydržať 30-40 sekúnd, telo sa začne akoby zatvárať a obleje vás príjemný, teplý pocit. Otužovanie je tak nielen zdravé, ale máte z neho aj pôžitok. Zuzana vždy ide v sprievode niekoho z rodiny, najčastejšie so 78-ročným ockom, ktorý ju na otužovanie od detstva nahováral, ale aj s 27-ročným synom Jakubom a 13- ročným synovcom. A čo je pre ňu najťažšie? „Je ťažké sa vykopať z domu, vyzliecť sa na brehu a prvé sekundy vo vode naozaj nie sú nijako príjemné. Ale potom….! Potom to stojí za to!“

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zuzana Vačková: Zdravie máme aj vo svojich rukách. Toto je jej recept!

KOMENTOVALI STE: