eReport.sk
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas vyhlásenia 2. septembra 2021 v Bratislave.
Maroš Žilinka. Foto: tasr

Žilinka ide na koberček: Vysvetľovať bude nevpustenie novinárov na tlačovku

Generálny prokurátor Maroš Žilinka by mal na Výbore Národnej rady SR pre kultúru a médiá vysvetľovať, prečo na štvrtkovú (2. 9.) tlačovú konferenciu nevpustil vybraných novinárov. Požiadala o to SaS, predseda výboru Kristián Čekovský uviedol, že výbor by mal byť v utorok (7. 9.), najneskôr v stredu (8. 9.).

„Požiadal som predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristiána Čekovského, aby na najbližšie zasadanie výboru pozval aj generálneho prokurátora. Dôvodom je jeho neprijateľný postoj k niektorým novinárom, ktorých nepustil na verejnú tlačovú besedu,” uviedol člen výboru Roman Foltin. Tvrdí, že Žilinka mohol porušiť tlačový zákon. Ide tiež podľa neho o zlý signál nielen k verejnosti, ale aj k nezávislým médiám. „Toto sa už viac nemôže zopakovať. Verím, že Maroš Žilinka sa na výbore okrem vysvetlenia celej udalosti aj ospravedlní dotknutým novinárom,” dodal Foltin.

Prečítajte si:

  1. Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas vyhlásenia 2. septembra 2021 v Bratislave.
  3. Mária Kolíková (Za ľudí).
  4. Zľava Kristián Čekovský a Jana Vaľová.
  5. Slovenský premiér Eduard Heger počas tlačovej konferencie po stretnutí premiérov V4 + Slovinsko v Ľubľane 9. júla 2021.
  6. Igor Matovič (OĽaNO).
  7. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas brífingu.

Čekovský súhlasí s tým, aby sa správaním generálneho prokurátora smerom k novinárom zaoberal výbor pre kultúru a médiá. „Generálnu prokuratúru sme informovali o tom, že výbor by sa mal uskutočniť v utorok, najneskôr v stredu,” priblížil.

Na štvrtkovú tlačovú konferenciu GP SR neboli vpustení novinári z redakcií Denník N, SME a Aktuality. Žilinka to vysvetlil kapacitou miestnosti, v ktorej sa konferencia konala. Šéfredaktori spomínaných médií poslali otvorený list generálnemu prokurátorovi. Odmietli selektívny prístup k novinárom. Považujú za nepochopiteľné, že GP ignoruje tlačový zákon, ktorý zaručuje pre novinárov slobodný prístup k informáciám.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka ide na koberček: Vysvetľovať bude nevpustenie novinárov na tlačovku

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti