eReport.sk
Veronika Remišová (Za ľudí)
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: fb/v.remisova

VIDEO Taraba vysmial Remišovú: Má vo vlastnom klube podporu jedného poslanca a chce riešiť Žilinku!

Vicepremiérka a líderka Za ľudí Veronika Remišová chce mimoriadnu koaličnú radu k otázke právomocí generálneho prokurátora a využívaniu sporného paragrafu 363 Trestného poriadku. Na sociálnej sieti uviedla, že chce v tejto súvislosti kontaktovať aj predstaviteľov prokurátorskej samosprávy. Hovoriť chce o zmene pravidiel, ako aj o zmene doterajšej štruktúry a komplexnejšej reforme fungovania prokuratúry. Nezaradený konzervatívny poslanec Tomáš Taraba si o konaní Remišovej myslí svoje, ostro kritizuje aj mimovládky.

Remišová je sklamaná, že Žilinka nenechal protiprávne sedieť občana Slovenskej republiky vo väzení potom, čo bol 11 krát porušený trestný zákon,

tvrdí Tomáš Taraba.

Remišová píše, že celý svoj politický život bojovala proti korupcii a za právny štát. K dianiu na generálnej prokuratúre a nutným zmenám preto zvoláva mimoriadnu koaličnú radu. Toto jej stanovisko sme vám už priniesli na inom mieste, ale pre istotu pripájame aj celý status vysokopostavenej političky, ktorú na politické výslnie pred rokmi uviedol Igor Matovič (OĽANO).

Zdroj: fb/remisova.veronika

„Dnes na mňa pomerne ostro osobne zaútočil generálny prokurátor pán Žilinka. Neberiem to ako osobný spor, beriem to ako hodnotový spor o spravodlivosť a nastavenie systému prokuratúry,“ povedala okrem iného Remišová vo videu, ktoré vo štvrtok večer zverejnila na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/remisova.veronika

Na rozhodnutie Remišovej zareagoval nezaradený poslanec Tomáš Taraba, ktorý ju až nechutne vysmial. Pripomenul, kto je vlastne šéfka Za ľudí a aká jej politická pozícia: „Veronika Remišová, ktorej sa rozpadla vlastná politická strana a dnes má v poslaneckom klube podporu 1 (slovom: jedného) poslanca, zvolala mimoriadnu koaličnú radu k Marošovi Žilinkovi.“

„Objavila najväčšiu kauzu v dejinách Slovenska“

Taraba zašiel aj do minulosti, keď Remišová otvorila „kauza“ slovenský Watergate, pričom išlo o podozrenia, zo špehovania vládnej počítačovej siete Govnet: „Remišova, ktorá objavila najväčšiu kauzu v dejinách Slovenska – odpočúvacie krabičky cez ktoré nás mal odpočúvať celý svet, je sklamaná, že Žilinka nenechal protiprávne sedieť občana Slovenskej republiky vo väzení potom, čo bol 11 krát porušený trestný zákon.“

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Nezaradený poslanec kritizoval aj mimovládne organizácie, ktoré už stihli Žilinkovi poslať more výčitiek. „Mimovládky, ktoré podporovali zvolenie Maroša Žilinku, ako Via Iuris, Zastavme korupciu, Transparency, vyzývajú dnes proti nemu. Zaujímavé, že nie sú pohoršené, že 175 dní bol slovenský občan nezákonne držaný vo väzbe na základe vymysleného trestného stíhania,“ udrel na známe občianske združenia Taraba.

„Náhrady škody za ich mediálne šou platia občania“

Poslanec tvrdí, že zmyslom prokuratúry je zabrániť nezákonnému trestnému stíhaniu. „Ak také trestné stíhanie sa vedie, je povinnosťou generálnej prokuratúry ho zastaviť. Ak každé trestné stíhanie, aj to nezákonné, by malo končiť na súde, tak potom treba generálnu prokuratúru zrušiť,“ vysvetlil.

Zároveň Taraba v negatívnom svetle poukázal aj na činnosť Lipšicovho úradu. „Dnes máme stav, kedy špeciálna prokuratúra úplne v pohode 11 krát poruší zákon a 17 krát trestný poriadok a ona nikomu nič nemusí vysvetlovať? Primárne, čo by Slovensko malo riešiť, aby sa zaviedla hmotnoprávna a jasná trestnoprávna zodpovednosť prokurátorov ak niekoho protizákonne držia vo väzení, pretože dnes tie náhrady škody za ich mediálne šou platia občania,“ uzavrel konzervatívny politik.

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Aj toto by vás mohlo zaujímať:

  1. Mária Kolíková (Za ľudí).
  2. Mária Kolíková.
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas vyhlásenia 2. septembra 2021 v Bratislave.
  4. Úspechy pani Remišovej
  5. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
  6. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas vyhlásenia 2. septembra 2021 v Bratislave.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Taraba vysmial Remišovú: Má vo vlastnom klube podporu jedného poslanca a chce riešiť Žilinku!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php