eReport.sk
Milan Lučanský, foto: facebook M. L.

Radačovský po tlačovke Žilinku: Keby Lučanský žil, bol by už dnes na slobode!

“Už je mi z toho všetkého zle. Vy, neoliberáli, Vaši sponzori a Vám spriaznené médiá a Vaše tzv. proeurópske ideály, ste stelesnené zlo,” odkázal vládnym politikom, vrátane prezidentky Zuzany Čaputovej europoslanec Miroslav Radačovský. Ten je aj splnomocnený zástupca rodiny po tragicky zosnulom exšéfovi polície generálovi Milanovi Lučanskom. Po dnešnej tlačovke generálneho prokurátora Maroša Žilinku sa rozhodol zverejniť niekoľko svojich postrehov.

Hanbite sa všetci tí, ktorí bez znalosti dôkazov, pred skončením riadneho vyšetrovania, útočíte na ľudí, ktorí nemali možnosť brániť sa pred súdom,

uviedol Radačovský na adresu mocných.

Radačovský hneď v úvode pripomenul slová Žilinku, ktorý mnohých novinár šokoval aj tým, ako otvorene a tvrdo skritizoval hlavu štátu: “Na adresu p. prezidentky uviedol: Bez znalosti spisu, bez znalosti dôkazov, ide hodnotiť prebiehajúce trestné konanie a robiť závery. Čo to má byť? Spýtal sa generálny prokurátor. Ja síce nemám možnosť vykonať tlačovú besedu aj napriek tomu, že som o to niekoľkokrát žiadal, lebo mi to mainstreamové médiá neumožnia, ale ako zákonný zástupca rodiny Lučanských tiež môžem položiť otázku p. ministerke spravodlivosti, p. europoslancovi Bilčíkovi, p. predsedovi tzv. politickej vyšetrovacej komisie, ako aj mnohým novinárom a médiám. Ako je možné, že si dovoľujete robiť závery, že p. generál Lučanský si poranenia a smrť spôsobil sám, bez znalosti spisu, bez znalosti dôkazov, bez znalosti pokračujúceho trestného konania. Spravodlivosť, slušnosť, zákonnosť patrí každému. Od obyčajného človeka po p. Pčolinského až k p. generálovi Lučanskému.”

Aj toto by vás mohlo zaujímať:

  1. Mária Kolíková (Za ľudí).
  2. Mária Kolíková.
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas vyhlásenia 2. septembra 2021 v Bratislave.
  4. Veronika Remišová (Za ľudí)
  5. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
  6. Zľava Kristián Čekovský a Jana Vaľová.
  7. NAKA
  8. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas vyhlásenia 2. septembra 2021 v Bratislave.

Ako ďalej Radačovský uvádza, “v podstate tí istí kajúcnici, ktorí usvedčovali p. Pčolinského, mali usvedčovať aj generála Lučanského a dnes už sa dá konštatovať, že generálnym prokurátorom boli ich výpovede spochybnené.”

“Mohol sa účinne brániť a obhajovať”

Europoslanec sa domnieva, že ak by Lučanský tragicky nezahynul, mohol sa dnes na slobode brániť proti všetkému, z čoho bol obvinený. “Znovu zopakujem – nešťastná rodina Lučanských, nešťastný generál. Keby bol žil, bol by už dnes na slobode, mohol sa účinne brániť a obhajovať a možno nám mohol toho veľa povedať,” tvrdí Radačovský.

“História skutočne nezabudne”

Následne už prišli tvrdé odkazy pre všetkých, ktorí si podľa Radačovského nectia prezumpciu neviny a verejne sa vyjadrujú k trestným veciam, aj keď nepoznajú relevantné podrobnosti. “Ako dlhoročný sudca a europoslanec mám povinnosť povedať – hanbite sa všetci tí, ktorí nerešpektujete prezumpciu neviny, hanbite sa všetci tí, ktorí bez znalosti dôkazov, pred skončením riadneho vyšetrovania, útočíte na ľudí, ktorí nemali možnosť brániť sa pred súdom a túto hanbu z Vás ani budúcnosť nezmyje a Vaše výroky, články, prehlásenia raz budú čítať Vaše deti a vnuci. Na túto súčasnú vládu, vrátane p. prezidentky, história skutočne nezabudne,” podčiarkol.

“Ste úpadkom a dnom ľudskej civilizácie”

Europoslanec v “péesku” ešte dodal, že už mu je z toho všetkého zle. “Vy, neoliberáli, Vaši sponzori a Vám spriaznené médiá a Vaše tzv. proeurópske ideály, ste stelesnené zlo. Ste stelesnené zlo pre Európu, pre Slovensko, pre celý svet. Ste plní nenávisti, odmietania iných názorov, útočenia na každého, ktorý má iný názor ako Vy, jednoducho, ste úpadkom a dnom ľudskej civilizácie a v skutočnosti Vy vôbec nie ste liberáli. Liberáli sa takto nesprávajú. História Vám to nezabudne.”

Zdroj: fb/radacovskypatriot

Žilinka odmieta, že by mal zariadiť zrušenie obvinenia bývalému šéfovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému. Skritizoval politikov, že ho z toho obviňujú. Zdôraznil, že sa nenechá nijakým spôsobom zastrašovať ani dotlačiť k rozhodnutiam politikmi, médiami ani nikým iným. Viacerí koaliční politici Žilinku vyzývali vysvetliť rozhodnutie GP SR o Pčolinskom.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport