eReport.sk
Volodymyr Zelenskyj.
Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj pre BBC: V Rusku pripravujú verejnosť na použitie jadrových zbraní! Čo na to Kremeľ?

Ruskí predstavitelia začali pripravovať tamojšiu verejnosť na možné použitie jadrových zbraní. V rozhovore pre britskú stanicu BBC to v piatok povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý si však podľa vlastných slov nemyslí, že Moskva sa naozaj chystá tieto zbrane použiť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zo vstupu Švédska do NATO napokon nič nebude?
  2. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
  3. Západ nechce mier
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  5. Zelenskyj žiada nápravu!
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  7. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  8. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

V súvislosti s ukrajinskou protiofenzívou a tiež anexiou štyroch ukrajinských oblastí Moskvou vznikli obavy, podporené vyhláseniami niektorých ruských predstaviteľov, že Rusko by mohlo použiť na obranu týchto oblastí taktické jadrové zbrane.

Ľudia držiaci v Rusku moc majú vraj radi život

„Nie sú pripravení tieto zbrane použiť. Ale začínajú o tom komunikovať. Nevedia, či ich použijú alebo nie. Ja si myslím, že nebezpečné je už hovoriť o tom,“ povedal Zelenskyj po anglicky.

Ako dodal po ukrajinsky, ľudia držiaci v Rusku moc „majú radi život, takže ja si nemyslím, že s použitím jadrových zbraní je to také určité, ako hovoria niektorí experti“.

Kremeľ o Zelenskom: Snaží sa vyvolať svetovú vojnu

V rozhovore poprel, že by bol vo štvrtok vyzval západné krajiny na vojenské údery proti Rusku. Jeho vyjadrenia boli vraj nesprávne preložené a pod údermi mal v skutočnosti na mysli sankcie.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vo štvrtok reagoval na Zelenského vyhlásením, že sa snaží vyvolať svetovú vojnu. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov zase poznamenal, že Zelenského výrok potvrdzuje správnosť februárového rozhodnutia Moskvy spustiť na Ukrajine takzvanú špeciálnu vojenskú operáciu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj pre BBC: V Rusku pripravujú verejnosť na použitie jadrových zbraní! Čo na to Kremeľ?

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie