eReport.sk
Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO). Zdroj: tasr

Hrabko: Opozičná strana chce vládu vymeniť, mimovládna v nej iba nie je

Štandardná politika opozičnej strany smeruje k vystriedaniu vlády a uchopeniu moci do vlastných rúk. Ak strana, ktorá nie je súčasťou vládneho kabinetu, takúto politiku nerobí, ide skôr o mimovládnu ako opozičnú stranu. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko. Reagoval tým na vyhlásenie predsedu SaS Richarda Sulíka po neúspešnom pokuse odvolať Igora Matoviča (OĽANO) z funkcie ministra financií, že SaS sa stáva „tvrdou“ opozičnou stranou.

„Buď je strana opozičná, snaží sa povaliť vládu, skrátiť jej volebné obdobie, aby mohla sama uchopiť moc a ukázať, že to vie robiť lepšie, alebo opozičná nie je,“

skonštatoval Hrabko.

„SaS sa rozhodla odísť do opozície, ale či z nej bude skutočne opozičná alebo iba mimovládna strana, to sa ešte uvidí na základe politiky, akú bude robiť v parlamente,“ dodal.

O reálnych pomeroch v Národnej rade (NR) SR podľa neho aktuálne svedčia najmä konkrétne hlasovania, od ktorých sa politická rétorika často odchyľuje. Za takúto rétoriku považoval Hrabko aj úvahy o návrate SaS do koalície, ak by bol Matovič odvolaný z funkcie ministra financií. „To s možným návratom SaS do koalície, ak by bol býval minister financií odvolaný z funkcie, to je fáma, sú to jednoducho iba reči. To bolo porcovanie medveďa, ktorý ešte behá po lese,“ tvrdí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Volodymyr Zelenskyj.
  2. Remišovej počty zrejme nikdy nepôjdu
  3. Zelenskyj ďakuje Nórsku
  4. Tridsať rokov SR!
  5. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.
  6. Trolejbusové linky bratislavskej MHD.
  7. Boris Kollár,

„Všetky tie úvahy úplne vynechávali z hry premiéra, ktorý jediný má právo navrhnúť meno nového člena vlády, a prezidentku, ktorá je hlavným hráčom, ona rozhoduje, koho vymenuje a koho nevymenuje do funkcie,“ upozornil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hrabko: Opozičná strana chce vládu vymeniť, mimovládna v nej iba nie je

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti