eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj sa spolieha na vedúcu úlohu Londýna. O čom hovoril s Trussovou?


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj telefonoval v pondelok po sérii rozsiahlych ruských raketových útokov na ukrajinské mestá s britskou premiérkou Liz Trussovou. TASR o tom informuje na základe správy denníka The Guardian.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Právo na všetko?
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz.
  4. Volodymyr Zelenskyj.
  5. Zelenskyj ďakuje Nórsku
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  7. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj sa podľa vlastných vyjadrení na Twitteri spolieha na vedúcu úlohu Londýna v „konsolidácii medzinárodnej politickej a obrannej pomoci“ pre Ukrajinu, a to predovšetkým v ochrane jej vzdušného priestoru a ďalšej izolácii Ruska.

Kuleba: Potrebujeme vzdušné obranné systémy

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba telefonoval taktiež v pondelok so svojím britským náprotivkom Jamesom Cleverlym, ktorý ho uistil o posilnení britskej pomoci.

„Zdôraznil som, že potrebujeme vzdušné obranné systémy. Rusko musí byť uznané za teroristický štát. Tak ako Británia odolala nacistickému blitzkgriegu, Ukrajina tiež odolá ruskému raketovému blitzkriegu,“ uviedol Kuleba, pričom odkazoval na bombardovanie britských miest nemeckou Luftwaffe počas druhej svetovej vojny.

Putin vyhlásil, že útoky sú odplatou za „teroristické“ činy Kyjeva vrátane výbuchu, ktorý v sobotu poškodil Kerčský most.

Ukrajina bola v pondelok ráno vystavená mohutnému raketovému útoku, počas ktorého ruské sily vypálili na jej územie najmenej 83 rakiet. Podľa ukrajinskej polície si masívne raketové údery ruskej armády vyžiadali najmenej desať mŕtvych a asi 60 zranených.

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že útoky sú odplatou za „teroristické“ činy Kyjeva vrátane výbuchu, ktorý v sobotu poškodil Kerčský most spájajúci ruskú pevninu s anektovaným ukrajinským polostrovom Krym.

Zdroj: tasr

   

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj sa spolieha na vedúcu úlohu Londýna. O čom hovoril s Trussovou?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne