eReport.sk

Mohutná explózia na Kryme! Kerčský most je v plameňoch

Výbuch na Kerčskom moste spájajúcom Rusko s anektovaným Krymom a zrútenie časti tohto mosta spôsobila bomba v nákladnom vozidle. Oznámili to v sobotu ruské úrady.

Mohutný výbuch na Kryme

Ruský Národný protiteroristický výbor (NAK) uviedol, že výbuch nákladného vozidla na cestnej časti mosta viedol k požiaru siedmich cisternových vozňov vlaku na súbežnej železničnej časti. Dva úseky cestného mosta sa podľa výboru „čiastočne zrútili“. Dopravu cez most zastavili. Správy o obetiach alebo zraneniach sa zatiaľ neobjavili.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Volodymyr Zelenskyj.
  2. Zelenskyj ďakuje Nórsku
  3. Západ nechce mier
  4. Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová.
  5. Irán popravuje demonštrantov
  6. Rusko zadržiava na Kryme 180 politických väzňov
  7. Ingrid Brocková
  8. barbarský čin
  9. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Krymskí predstavitelia podľa ruských médií pripísali útok Ukrajine. Tá sa k zodpovednosti priamo neprihlásila, poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak však vyhlásil, že ide o „začiatok“, uviedla stanica BBC.

„Všetko nelegálne musí byť zničené, všetko ukradnuté musí byť vrátané Ukrajine, všetko okupované Ruskom musí byť vyhnané,“

napísal Podoľak v tvíte.

Ruské úrady už spustili vyšetrovanie. Prezident Vladimir Putin nariadil vytvorenie vládnej komisie, ktorá preskúma príčiny a „čo najskôr odstráni následky“. Na miesto tiež vyslal ministra pre mimoriadne situácie Alexandra Kurenkova a ministra dopravy Vitalija Saveľjeva, uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Zábery mosta zverejnené na sociálnych sieťach ukazujú horiaci vlak a časť cesty zrútenú do mora. Svedkovia hovorili o explózii okolo 6.00 h miestneho času (5.00 h SELČ), ktorú bolo počuť do vzdialenosti niekoľkých kilometrov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mohutná explózia na Kryme! Kerčský most je v plameňoch

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie