eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, foto:tasr

Zelenského posolstvo? Začalo to na Kryme, skončí to na Kryme, tvrdí prezident


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok v príhovore na summite tzv. krymskej platformy prisľúbil, že prinesie „slobodu Ukrajine aj občanom na Kryme“. TASR o tom informuje na základe správy televízie Sky News.

Zelenského posolstvo?

V online príhovore, ktorým ukrajinský líder otvoril utorkový virtuálny summit, prisľúbil, že Kyjev jedného dňa obnoví ukrajinskú vládu nad Krymským polostrovom, ktorý v roku 2014 anektovalo Rusko.

„Prinesieme slobodu Ukrajine“

V záujme toho…, aby sa vrátila predvídateľnosť a bezpečnosť do nášho regiónu, do Európy a do celého sveta, musíme zvíťaziť – zvíťaziť v boji proti ruskej agresii. Preto musíme oslobodiť Krym od okupácie. Začalo to Kryme, skončí to na Kryme,“ vyhlásil Zelenskyj. Pred príhovorom na summite ukrajinský prezident v utorok varoval Moskvu pred reakciou Kyjeva na prípadný ruský útok na Deň nezávislosti Ukrajiny, ktorý pripadá na stredu 24. augusta.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Volodymyr Zelenskyj počas virtuálneho prejavu na konferencii o obnove Ukrajiny vo švajčiarskom meste Lugano 4. júla 2022.
 2. Čína dôrazne vyzvala Ukrajinu a Rusko
 3. Premiér Heger a prezident Zelenskyj
 4. Volodymyr Zelenskyj (uprostred) v prístave Čornomorsk.
 5. Poľský prezident Andrzej Duda
 6. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
 7. Poplach v Kyjeve
 8. Na ilustračnej fotografii taliansky premiér Mario Draghi.
 9. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
 10. Dobré správy
 11. Ilustračné foto

Na tlačovej konferencii, ktorá sa konala v Kyjeve po stretnutí s poľským prezidentom Andrzej Duda, Zelenskyj zdôraznil, že Ukrajina čelí každodenne hrozbe ruských útokov. „Rusko to robí stále. Môže znížiť počet týchto útokov? Áno môže to urobiť 23. a 24. augusta,“ uviedol ukrajinský prezident.

„Čo urobí Ukrajina, ak zasiahnu Kyjev?… Ak nás zasiahnu, dostanú odpoveď, mocnú odpoveď… Chcem povedať, že táto reakcia bude každým dňom silnejšia,“ uviedol Zelenskyj s tým, že rovnako bude Ukrajina reagovať aj na útok na akékoľvek iné ukrajinské mesto.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenského posolstvo? Začalo to na Kryme, skončí to na Kryme, tvrdí prezident

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: