eReport.sk
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, foto:tasr

Deň nezávislosti Ukrajiny: Lídri EÚ a NATO vyjadrili Ukrajincom plnú podporu

Najvyšší predstavitelia Európskej únie a NATO vyjadrili v stredu Ukrajine pri príležitosti jej Dňa nezávislosti svoju podporu v boji za slobodnú, nezávislú a európsku budúcnosť. Informuje o tom spravodajca TASR v Bruseli.

Podpora od všetkých lídrov

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová sa dopoludnia zúčastnila na podujatí na Hlavnom námestí v Bruseli, ktoré pripravili Stála misia Ukrajiny pri EÚ, Združenie Ukrajincov v Belgicku a Centrum ukrajinskej občianskej spoločnosti. Počas slávnostného podujatia na námestí vyvesili 30 metrov dlhú ukrajinskú vlajku.

Budovu v Bruseli osvietili ukrajinskými farbami

Šéfka eurokomisie pripomenula, že v noci z 23. na 24. augusta bola budova Berlaymont, sídlo Európskej komisie v Bruseli, osvetlená farbami ukrajinskej vlajky, žltou a modrou, aby EÚ aj touto cestou ukázala podporu Ukrajine. „Sme hrdí na to, že podporujeme našich ukrajinských priateľov v ich boji za slobodnú, nezávislú a európsku budúcnosť,“ uviedla von der Leyenová na Twitteri.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  2. Záporožská atómová elektráreň (ZAES) je po ruskom útoku bez dodávok elektrickej energie a je pripojená na dieselové generátory.
  3. Ilustračné foto

Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová skonštatovala, že význam Dňa nezávislosti Ukrajiny je presvedčivejší ako kedykoľvek predtým, lebo „silní a statoční Ukrajinci bojujú za svoje životy, rodiny, krajinu, hodnoty, voľby a slobodu, za svoju nezávislosť“. „EÚ bude vždy stáť pri Ukrajine. Naša podpora sa tu nekončí,“ uviedla Metsolová vo vyhlásení.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Deň nezávislosti Ukrajiny: Lídri EÚ a NATO vyjadrili Ukrajincom plnú podporu

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti