eReport.sk
Volodymyr Zelenskyj počas virtuálneho prejavu na konferencii o obnove Ukrajiny vo švajčiarskom meste Lugano 4. júla 2022.
Volodymyr Zelenskyj Foto: tasr/ap

Bude to koniec rokovaní! Varoval Zelenskyj Rusko pred postavením ukrajinských vojakov pred súd


Rusko môže provokatívne postaviť ukrajinských vojakov pred súd budúcu stredu, keď si Ukrajina pripomenie 31 rokov nezávislosti. Uviedol to v nedeľu večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.      

Zelenskyj sa v pravidelnom večernom príhovore odvolával na správy médií, podľa ktorých Rusko pripravuje súd s ukrajinskými vojakmi zajatými počas obliehania mesta Mariupol práve v čase ukrajinského výročia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hraničný priechod Vyšné Nemecké
  2. Zelenskyj sa sťažoval Macronovi
  3. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
  4. Poľský prezident Andrzej Duda
  5. Premiér Heger a prezident Zelenskyj
  6. Volodymyr Zelenskyj (uprostred) v prístave Čornomorsk.
  7. Zelenskyj tvrdo apeluje na spojencov

Ukrajina bude sláviť Deň nezávislosti 24. augusta. V tento deň uplynie zároveň šesť mesiacov od začiatku invázie Ruska do bývalej sovietskej republiky. „Ak sa tento hanebný súd uskutoční, ak našich ľudí privedú pred tieto kulisy v rozpore so všetkými dohodami, všetkými medzinárodnými pravidlami, ak dôjde k porušovaniu práv… to bude hranica, za ktorou sú akékoľvek rokovania nemožné,“ vyhlásil Zelenskyj. „Rusko sa odstrihne od rokovaní. Nebudú ďalšie rozhovory,“ zdôraznil.
 

Ukrajinský líder sa vrátil k téme, o ktorej hovoril predošlý večer. Vtedy Ukrajincov varoval, že Rusko sa v najbližšom týždni môže pokúsiť urobiť „niečo obzvlášť škaredé, obzvlášť kruté“. Vyzval ich súčasne, aby Moskve nedovolili medzi sebou šíriť „skľúčenosť a strach“.

V súvislosti s výročím nezávislosti vyhlásili v metropole Kyjev zákaz verejných zhromaždení od 22. do 25. augusta. V druhom najväčšom ukrajinskom meste Charkov bude v platnosti zákaz vychádzania od 23. augusta večer do 25. augusta ráno.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bude to koniec rokovaní! Varoval Zelenskyj Rusko pred postavením ukrajinských vojakov pred súd

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: