eReport.sk
Ilustračné foto
Ilustračné foto. Zdroj: tasr/AP

Ako to celé dopadne? Ukrajinský minister vylúčil diplomatické riešenia vojny!

Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov v stredu vyzval Nemecko, aby schválilo dodávku tankov Leopard vo vlastníctve iných krajín na Ukrajinu. Reznikov tiež žiada od Berlína viac „skutočných zbraní, ako napríklad raketometov MARS II“.

Požadujú ďalšie výkonné zbrane

„Nemcov žiadame: Dajte nám nástroje a my už prácu vykonáme,“ povedal Reznikov v stredu pre nemeckú stanicu ARD. Pripomenul, že ukrajinská armáda má k dispozícii tri raketomety MARS II, ale ak by ich mala 12, „bolo by to ešte lepšie“.

Reznikov vylúčil diplomatické riešenie vojny

Reznikov v rozhovore vylúčil možnosť diplomatického riešenia vojny na Ukrajine. „Dosiahnutie rokovaní je snom našich partnerov. Momentálne to však nie je snom Ukrajiny,“ poznamenal. Spresnil, že zámerom Kyjeva je oslobodiť všetky územia, ktorú sú dočasne okupované ruskými jednotkami.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  2. Záporožská atómová elektráreň (ZAES) je po ruskom útoku bez dodávok elektrickej energie a je pripojená na dieselové generátory.
  3. Ilustračné foto
  4. Vojenská podpora Ukrajiny
  5. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  6. Poľský minister obrany Mariusz Blaszczak

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba v stredu v spravodajskej televízii Welt apeloval na Nemecko, aby nepoľavilo zo svojej solidarity voči Kyjevu. Pochybnosti by podľa jeho slov len pomohli ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. „Obrana európskej slobody a prosperity je naším spoločným cieľom. Stojte pri Ukrajine, zvíťazte s Ukrajinou,“ vyhlásil. V stredu je to presne pol roka, odkedy Rusko vojensky napadlo Ukrajinu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ako to celé dopadne? Ukrajinský minister vylúčil diplomatické riešenia vojny!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti