eReport.sk
Volodymyr Zelenskyj (uprostred) v prístave Čornomorsk.
Volodymyr Zelenskyj (uprostred) v prístave Čornomorsk. Foto: tasr/ap

Zelenskyj si je sebou istý. Ukrajincom sľubuje, že Krym získa naspäť


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok v príhovore na summite tzv. krymskej platformy prisľúbil, že prinesie „slobodu Ukrajine aj občanom na Kryme“. TASR o tom informuje na základe správy televízie Sky News. 

V online príhovore, ktorým ukrajinský líder otvoril utorkový virtuálny summit, prisľúbil, že Kyjev jedného dňa obnoví ukrajinskú vládu nad Krymským polostrovom, ktorý v roku 2014 anektovalo Rusko.  

Related Posts

  1. Volodymyr Zelenskyj počas virtuálneho prejavu na konferencii o obnove Ukrajiny vo švajčiarskom meste Lugano 4. júla 2022.
  2. Zelenskyj sa sťažoval Macronovi
  3. Poľský prezident Andrzej Duda
  4. Premiér Heger a prezident Zelenskyj
  5. Boje na Ukrajine neutíchajú
  6. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.

„V záujme toho…, aby sa vrátila predvídateľnosť a bezpečnosť do nášho regiónu, do Európy a do celého sveta, musíme zvíťaziť – zvíťaziť v boji proti ruskej agresii. Preto musíme oslobodiť Krym od okupácie. Začalo to Kryme, skončí to na Kryme,“ vyhlásil Zelenskyj. Pred príhovorom na summite ukrajinský prezident v utorok varoval Moskvu pred reakciou Kyjeva na prípadný ruský útok na Deň nezávislosti Ukrajiny, ktorý pripadá na stredu 24. augusta. 

Na tlačovej konferencii, ktorá sa konala v Kyjeve po stretnutí s poľským prezidentom Andrzej Duda, Zelenskyj zdôraznil, že Ukrajina čelí každodenne hrozbe ruských útokov. „Rusko to robí stále. Môže znížiť počet týchto útokov? Áno môže to urobiť 23. a 24. augusta,“ uviedol ukrajinský prezident. „Čo urobí Ukrajina, ak zasiahnu Kyjev?… Ak nás zasiahnu, dostanú odpoveď, mocnú odpoveď… Chcem povedať, že táto reakcia bude každým dňom silnejšia,“ uviedol Zelenskyj s tým, že rovnako bude Ukrajina reagovať aj na útok na akékoľvek iné ukrajinské mesto.  

Krymská platforma je medzinárodná diplomatická iniciatíva Ukrajiny, ktorej cieľom je hľadať cesty k obnoveniu ukrajinskej vlády nad anektovaným Krymom. Prvý summit platformy sa konal vlani v auguste.

Zdroj: tasr


      

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj si je sebou istý. Ukrajincom sľubuje, že Krym získa naspäť

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: