eReport.sk
Poľský prezident Andrzej Duda
Poľský prezident Andrzej Duda, foto:tasr/pap

Poľský prezident Duda v Kyjeve: Ukrajina bojuje za svoju nezávislosť!

Ukrajina bojuje proti Rusku za svoju nezávislosť a územnú celistvosť, povedal v utorok poľský prezident Andrzej Duda po rokovaniach s najvyšším ukrajinským predstaviteľom Volodymyrom Zelenským. TASR správu prevzala z agentúry PAP.

„Bojuje za svoju nezávislosť“

„Ruská agresia sa nezačala 24. februára, ale v roku 2014 ruským útokom na Ukrajinu,“ povedal Duda a dodal, že vtedy sa začala ruská okupácia Luhanska a Donecka. Prezidenti podľa PAP rokovali o súčasnej i budúcej pomoci pre Ukrajinu, ktorá čelí útoku Ruska.

Rozhovory s Dudom označil Zelenskyj za úspešné. Zameriavali sa podľa jeho slov najmä na poľskú pomoc Ukrajine. „Hovorili sme, samozrejme, o obrane a podpore Ukrajincov v Poľsku,“ povedal Zelenskyj. Ukrajinský prezident sa tejto susednej krajine poďakoval za podporu pre svoju vlasť. Návšteva Kyjeva, na ktorú Duda do Kyjeva pricestoval v utorok ráno, bola z bezpečnostných dôvodov udržiavaná v tajnosti, približuje PAP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Volodymyr Zelenskyj počas virtuálneho prejavu na konferencii o obnove Ukrajiny vo švajčiarskom meste Lugano 4. júla 2022.
  2. Čína dôrazne vyzvala Ukrajinu a Rusko
  3. Hegerova proukrajinská vláda
  4. Volodymyr Zelenskyj (uprostred) v prístave Čornomorsk.
  5. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  6. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Ukrajina si 24. augusta pripomína 31. výročie získania nezávislosti od vtedajšieho Sovietskeho zväzu v roku 1991. V tento deň uplynie zároveň šesť mesiacov od začiatku invázie Ruska do tejto bývalej sovietskej republiky.

Zdroj: tasr/pap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľský prezident Duda v Kyjeve: Ukrajina bojuje za svoju nezávislosť!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti