eReport.sk
Poľský prezident Andrzej Duda
Poľský prezident Andrzej Duda. Archívne foto: tasr/pap

Poľský prezident Duda v Kyjeve: Ukrajina bojuje za svoju nezávislosť!


Ukrajina bojuje proti Rusku za svoju nezávislosť a územnú celistvosť, povedal v utorok poľský prezident Andrzej Duda po rokovaniach s najvyšším ukrajinským predstaviteľom Volodymyrom Zelenským. TASR správu prevzala z agentúry PAP.

„Bojuje za svoju nezávislosť“

„Ruská agresia sa nezačala 24. februára, ale v roku 2014 ruským útokom na Ukrajinu,“ povedal Duda a dodal, že vtedy sa začala ruská okupácia Luhanska a Donecka. Prezidenti podľa PAP rokovali o súčasnej i budúcej pomoci pre Ukrajinu, ktorá čelí útoku Ruska.

Rozhovory s Dudom označil Zelenskyj za úspešné. Zameriavali sa podľa jeho slov najmä na poľskú pomoc Ukrajine. „Hovorili sme, samozrejme, o obrane a podpore Ukrajincov v Poľsku,“ povedal Zelenskyj. Ukrajinský prezident sa tejto susednej krajine poďakoval za podporu pre svoju vlasť. Návšteva Kyjeva, na ktorú Duda do Kyjeva pricestoval v utorok ráno, bola z bezpečnostných dôvodov udržiavaná v tajnosti, približuje PAP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  2. Volodymyr Zelenskyj počas virtuálneho prejavu na konferencii o obnove Ukrajiny vo švajčiarskom meste Lugano 4. júla 2022.
  3. Čína dôrazne vyzvala Ukrajinu a Rusko
  4. Premiér Heger a prezident Zelenskyj
  5. Volodymyr Zelenskyj (uprostred) v prístave Čornomorsk.
  6. Zelenskyj sa sťažoval Macronovi
  7. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  8. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  9. Boje na Ukrajine neutíchajú

Ukrajina si 24. augusta pripomína 31. výročie získania nezávislosti od vtedajšieho Sovietskeho zväzu v roku 1991. V tento deň uplynie zároveň šesť mesiacov od začiatku invázie Ruska do tejto bývalej sovietskej republiky.

Zdroj: tasr/pap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľský prezident Duda v Kyjeve: Ukrajina bojuje za svoju nezávislosť!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: