eReport.sk
Dmitrij Medvedev.
Ruský exprezident Dmitrij Medvedev.Foto: tasr

Zásah na Kryme zo strany krajiny NATO by znamenal tretiu svetovú vojnu, varuje Medvedev

Polostrov Krym je od roku 2014 súčasťou Ruska. Ukrajina a celá EÚ síce tento krok neuznali, lenže nič s tým spraviť nedokážu. Oheň okolo Krymu sa teraz opäť rozhorel, pretože Ukrajina sa zastrája, že si ho vezme naspäť. S tým by však mohli prísť naozaj veľké problémy a ešte strašnejšia vojna.

Akýkoľvek zásah súvisiaci so situáciou na polostrove Krym zo strany členského štátu Severoatlantickej aliancie sa rovná vyhláseniu vojny Rusku, ktorá by mohla viesť až k III. svetovej vojne. Vyhlásil to podpredseda Ruskej bezpečnostnej rady a bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v rozhovore pre ruský týždenník Argumenty i fakty, zverejnenom v noci na utorok na webovej stránke týchto novín. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Rozširovanie NATO k Rusko vyvolá napätie

„Pre nás je Krym súčasťou Ruska, a to navždy. Akákoľvek snaha o zásah na Kryme je vyhlásením vojny našej krajine. Ak by toto spravila krajina, ktorá je členom NATO, znamená to konflikt s celou Severoatlantickou alianciou, tretiu svetovú vojnu – totálnu katastrofu,“ uviedol Medvedev, ktorý tak reagoval na otázku, prečo vstup Ukrajiny do organizácie NATO vníma Rusko ako väčšie nebezpečenstvo než začlenenie Fínska a Švédska do Aliancie.

Pre nás je Krym súčasťou Ruska, a to navždy. Akákoľvek snaha o zásah na Kryme je vyhlásením vojny našej krajine.

Dmitrij Medvedev, podpredseda Ruskej bezpečnostnej rady a bývalý ruský prezident

Pričlenenie Švédska a Fínska k NATO nás ničím novým neohrozuje… V súčasnosti s týmito krajinami nemáme ani neočakávame žiadne teritoriálne spory a ani dôvody na ne. Ak sa budú cítiť lepšie a pokojnejšie v NATO, tak nech sa páči,“ pokračoval Medvedev.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na ilustračnej snímke utečenci z Ukrajiny po príchode vlakom z Humenného na železničnej stanici v Košiciach 29. marca 2022.
  2. Gitanas Nauséda, prezident Litvy.
  3. Dmitrij Medvedev na snímke z videa.
  4. Viktor Orbán.
  5. Dmitrij Medvedev.
  6. Ivan Mikloš, exminister, poradca prezidentky Čaputovej

Zároveň však uviedol, že Rusko sa aj napriek tomu bude pripravovať k zavedeniu odvetných krokov a k posilneniu hraníc s týmito krajinami, čo môže zahŕňať aj rozmiestnenie balistických rakiet typu Iskander „na prahu“ Švédska a Fínska. „Bezjadrový status Baltského mora sa stane minulosťou,“ vyhlásil ruský exprezident.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zásah na Kryme zo strany krajiny NATO by znamenal tretiu svetovú vojnu, varuje Medvedev

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti