tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Foto: tasr

Azovské more je pre Ukrajinu navždy stratené! Tvrdí predstaviteľ Krymu

Ukrajina prišla v roku 2014 o polostrov Krym, teraz sa vo vojne rozhoduje aj o ďalších jej častiach, o ktoré má Rusko záujem. Zdá sa však, že o Azovské more prišla definitívne. Prezident Zelenskyj o tom nechce ani počuť.

Podpredseda vlády Ruskom anektovaného Krymského polostrova Georgij Muradov sa domnieva, že Azovské more je pre Ukrajinu navždy stratené. TASR správu prevzala z denníka The Guardian.

Zelenskyj odkazuje: Všetko si vezmeme späť

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj naopak sľubuje, že Ukrajinci opäť získajú späť všetky ukrajinské územia a mestá okupované Ruskom. „Prístavy v Záporožskej a Chersonskej oblasti už nikdy nebudú ukrajinské. Som presvedčený, že po zjednotení našich regiónov s Ruskom bude Azovské more opäť výlučne vnútrozemským morom Ruskej federácie,“ myslí si Muradov, ktorého vyjadrenie zverejnila ruská štátna agentúra RIA Novosti. Rovnaký názor má aj šéf Vladimir Rogov, šéf kolaborantskej správy dobytých území v Záporožskej oblasti, ktorého do funkcie dosadila ruská armáda.

Prístavy v Záporožskej a Chersonskej oblasti už nikdy nebudú ukrajinské.

Georgij Muradov, podpredseda vlády Ruskom anektovaného Krymského polostrova


„Všetko, kam (Rusi) postúpia, si vezmeme späť, všetko,“ povedal v apríli ukrajinský prezident. „Toto nie je otázka 20 či 30 rokov – to je otázka toho, či máme zbrane. Vezmeme si naspäť všetko na jeden záťah, všetky tie okupované územia,“ vyhlásil. Rusko anektovalo Krymský polostrov v roku 2014. Ukrajina opakovane uvádza, že nepristúpi na žiadnu mierovú dohodu, ktorá nebude garantovať obnovenie hraníc Ukrajiny v ich pôvodnom rozsahu. Blízky spolupracovník šéfa Kremľa Putina Dmitrij Medvedev zase vyhlasuje, že Krym navždy zostane súčasťou Ruska.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Viktor Janukovyč na Bratislavskom hrade 13. júna 2013.
  2. Na ilustračnej snímke billboard s portrétom Vladimira Putina a nápisom Za Rusko v Groznom. Foto: tsasr/ap
  3. Dmitrij Medvedev.


Podľa ukrajinských predstaviteľov ruské jednotky pokračujú v útočných operáciách na východe Ukrajiny s cieľom získať úplnú kontrolu nad územím Doneckej, Luhanskej a Chersonskej oblasti a udržať pozemný koridor s dočasne okupovaným Krymom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Azovské more je pre Ukrajinu navždy stratené! Tvrdí predstaviteľ Krymu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku