eReport.sk
Foto: wikipedia.com

Ženu cestou do práce zjedol had. Pytón dlhý päť metrov ju prehltol v celku

Ženu v indonézskej provincii Jambi usmrtil a vcelku prehltol pytón, keď šla do práce na kaučukovú farmu. Jej mŕtve telo sa v žalúdku hada našlo takmer neporušené. V stredu o tom informovali tamojší predstavitelia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. KĽDR je podľa Bidena
  2. koronavírus, svet, rúško, nákaza, covid

Nezvestnosť asi 50-ročnej ženy nahlásil večer jej manžel, keď sa nevrátila z práce domov. V oblasti začali okamžite zasahovať pátracie skupiny. O deň neskôr objavili miestni dedinčania pytóna s neštandardne veľkým bruchom. Hada usmrtili a v jeho útrobách našli pozostatky nezvestnej ženy.

Nejde o prvý prípad

Podľa vyjadrenia miestnej polície meral pytón približne päť metrov. Hoci sú podobné incidenty zriedkavé, BBC pripomína, že nejde o prvý prípad, čo v Indonézii zjedol pytón človeka – stalo sa to aj v rokoch 2017 a 2018.

Pytóny prehĺtajú svoju korisť vcelku. Ich čeľusť je prepojená mimoriadne flexibilným väzivovým tkanivom, čo im umožňuje roztiahnuť tlamu aj okolo väčších obetí.

Dokážu prehltnúť aj kravu

Odborníci uvádzajú, že tieto hady sa obvykle živia potkanmi a inými zvieratami, avšak čím viac rastú, tým väčšiu korisť dokážu prehltnúť. Uprednostňujú vraj väčších jedincov, ktorí im poskytnú viac kalórií. Pytóny dokážu prehltnúť i ošípané či dokonca kravy, vysvetľuje BBC.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ženu cestou do práce zjedol had. Pytón dlhý päť metrov ju prehltol v celku

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti