eReport.sk
Ľudovít Makó a František Imrecze.
Ľudovít Makó a František Imrecze. Foto: tasr

Záhada je rozlúštená, svedčia za 18 miliónov! Tvrdí o top kajúcnikoch Pellegriniho človek

Ľudovít Makó, František Imrecze aj Michal Suchoba patria medzi najznámejších obvinených, ktorí sa rozhodli spolupracovať s políciou. Ide o kajúcnikov, ktorých aktuálne pozná zrejme každý Slovák. Nezaradený poslanec Matúš Šutaj Eštok, ktorý pracuje pod vedením svojho straníckeho šéfa Petra Pellegriniho (Hlas-SD) uviedol, že záhada o tom, prečo spomínaná trojica vypovedá v citlivých kauzách, je rozlúštená. Odvoláva sa pritom na informáciu, ktorú priniesol denník PLUS 1 DEŇ.

Najväčší kajúcnici majú podľa Eštoka obrovskú motiváciu vymýšľať si čokoľvek na kohokoľvek. Na mysli mal konkrétne štyri známe postavičky: bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa, exprezidenta Finačnej správy Františka Imreczeho, podnikateľa Michala Suchobu a niekdajšieho viceprezidenta Finančnej správy Daniela Čecha.

Eštok hovorí o podozrivo prehnanej ochote

“Doteraz sme sa mohli čudovať, prečo tak ochotne hovoria na každého na koho im ukážu ich politicky motivovaní vyšetrovatelia. Dôkazy o manipulácii aj dôvod, čiže likvidácia opozície sú zrejmé. Jediné, čo ostávalo neznáme, je až podozrivo prehnaná ochota, prečo Makó, Imrecze aj Suchoba narozprávajú na každého aj veci, ktoré sa už za pár hodín ukážu ako výmysly. Teraz je záhada rozlúštená,” napísal na sociálne sieti opozičný politik.

“Ukradnutých 18 miliónov eur nespomína nik”

Odvoláva sa pritom na to, čo si prečítal v v jednom zo slovenských novín. “Denník plus1deň priniesol šokujúcu informáciu, že táto trojica spolu s ďalším kajúcnikom Čechom si na podvodoch s DPH zarobila až 18 miliónov eur. O tom sa samozrejme nikde nehovorí. O tom, že Imrecze absurdne tvrdí, že Kažimír ako jeho vtedy verejný nepriateľ mu mal od niekoho údajne priniesť 50 tisíc vykrikuje celé OĽANO. Ukradnutých 18 miliónov eur na DPH nespomína nik,” pripomenul Eštok.

Vraj odmena za služby pri likvidácii opozície

Vzápätí podrobne vysvetlil, prečo si myslí, že ide vlastne o svedectvo, za ktoré majú byť kajúcnici skutočne štedro odmenení. “A teraz sa podržte. Viete aké tresty dávajú kajúcnikom, ktorí si ochotne vymyslia čokoľvek na politicky nepohodlných ľudí? Pár mesiacov nepodmienečne a pokuta niekoľko tisíc eur. Ak to dopadne rovnako aj v tomto prípade, tak tých 18 miliónov eur si páni Makó, Imrecze, Suchoba a Čech budú môcť ponechať ako odmenu za svoje služby pri likvidácii opozície. A namiesto 20 rokov natvrdo, čo by im za takúto krádež hrozilo budú za mediálne hviezdy, lebo sa stali najznámejšími kajúcnikmi. Keď najbližšie uvidíte v televízii Matoviča s Lipšicom, keď budú mať plné ústa kajúcnikov, tak si na to spomeňte,” uzavrel Eštok.

Zdroj: fb/sutajestokm

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  2. Peter Pellegrini a jeho hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.
  3. František Imrecze počas brífingu Finančnej správy SR
  4. Ľudovít Makó
  5. Ľudovít Makó
  6. Robert Fico (Smer-SD).
  7. Svedok Matej Zeman počas hlavného pojednávania s obžalovaným bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčika.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Záhada je rozlúštená, svedčia za 18 miliónov! Tvrdí o top kajúcnikoch Pellegriniho človek

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport