eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová.
Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Belousovová prezidentke: Vážená pani Čaputová, vy nehovorte, čo by ste urobili na cudzom mieste!

Expodpredsedníčka Národnej rady (NR) SR Anna Belousovová reagovala na obvinenie guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Petra Kažímíra a s tým spojené reakcie politických elít na Slovensku. Belousovová otvorene kritizuje najmä prezidentku Zuazanu Čaputovú, ktorá verejnosti odkázala, že na mieste guvernéra by zvážila položenie funkcie.

Politička, ktorá bola dlho známou tvárou SNS, hneď na úvod zdôraznila, že Kažímíra ani trochu nemusí. “Kažimír mi nebol sympatický a ani teraz nie je. Práve naopak. Jeho karierizmus a podlízavosť v časoch, keď mu bol Fico dobrý, lebo sa darilo, mi bol odporný,” uviedla Belousovová, no jedných dychom však dodala: “No rovnako, ak nie viac mi je odporný spôsob čistiek, ktorý tu na základe tzv. kajúcnikov predvádza táto vláda od prvého momentu, keď sa dorvala k moci. Ich( smeráckych) ľudí nahradzujú svojími ( koaličnými ) nominantmi a ešte majú tú drzosť to vydávať za očistu verejného života.”

Čaputová vraj oddane sekunduje vláde diletantov

Spôsob, akým vláda robí tzv. očistu prirovnala bývalá vládna politička k normalizačným procesom z 50. rokov. “Naozaj metódy, za ktoré by sa veru nehanbil žiadny komunista z obdobia najtvrdšej normalizácie,” upozornila.

Následne si vzala na mušku hlavu štátu, ktorá podľa nej súčasnej vláde “diletantov oddane sekunduje”. Na jej adresu povedala viacero tvrdých výhrad, keďže Čaputová obvinenému Kažimírovi takpovediac poradila, aby radšej odišiel z vysokej funkcie, pretože ona by to na jeho mieste určite zvážila. “A ako inak tomuto vyvádzaniu mocibažných diletantov oddane sekunduje pani prezidentka, ktorá s kľudom Angličana a bez hanby de facto vyzve Kažimíra, aby odstúpil z funkcie guvernéra NBS. Lebo vraj ona by to na jeho mieste urobila. Vážená pani Čaputová, vy nehovorte, čo by ste urobili na cudzom mieste. Vy sa starajte o to, čo ste mali urobiť a neurobiť na vašom mieste!” – ostro odkázala prezidentke.

“Váš morálny kredit vám nedáva právo tváriť sa ako vzor”

Belousovová zašla dokonca pri Čaputovej ešte ďalej a položila jej aj viacero nepríjemných otázok: “Veď ak by ste naozaj boli tým vzorom morálky a čestnosti, ktorý z vás zaplatené médiá vyrábajú, tak by ste ani nekandidovali na funkciu hlavy štátu. Ako to bolo s vašimi advokátskymi skúškami ? Ako to bolo s financovaním vašej volebnej kampane? Len vaši nekritickí fanúšikovia, ktorým k šťastiu stačí sledovať Hanečkové ´módne´ kreácie a počúvať vaše prázdne, nič neriešiace frázy, zabudli, že váš morálny kredit vám nedáva žiadne právo tváriť sa ako vzor morálky a čestnosti v politike.”

Belousovová hovorí o rozpútavaní bláznivého divadla

Na záver svojho statusu Belousovová napísala, že “len totálny politický idiot sa bude zahrávať takýmto spôsobom s osudom Slovenska.”

“Funkcia guvernéra NBS nie je funkciou, kde by sa akékoľvek otrasy neprejavili na vnímaní Slovenska vo svete a z toho sa odvíjajúcich dôsledkov. Tu nejde o Kažimíra. Ak v niečom lietal, mali ste si ho zavrieť na základe presvedčivých dôkazov a nie rozpútavať toto bláznivé divadlo pred svetom. Krvavé, pomstou a túžbou po moci podliate oči Slovensku nepomôžu. Práve naopak. Zásadne uškodia, vlastne už škodia,” uzavrela dlhoročná politička.

Zdroj: fb/anna.belousovova

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  3. Kristián Čekovský a Veronika Remišová.
  4. Robert Fico (Smer-SD)
  5. Peter Kremský a Peter Kažimír.
  6. Ľudovít Makó a František Imrecze.
  7. Guvernér NBS Peter Kažimír.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová prezidentke: Vážená pani Čaputová, vy nehovorte, čo by ste urobili na cudzom mieste!

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport