eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD).
Robert Fico (Smer-SD). Foto: fb/robertficosk

VIDEO Fico: Strašné a odporné! Fašistická soldateska Matoviča má už iba jedinú úlohu

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku Pamela Záleská, sudca Najvyššieho súdu Juraj Kliment a šéf ŠTS Ján Hrubala, údajný bos bratislavskej zločineckej skupiny takáčovcov vrátane Ľubomír Kudlička a jedna známa novinárka, konkrétne Monika Tódová z Denníka N. Aj to sú podľa slov šéfa strany Smer-SD kľúčové postavy v kauze neprávoplatne odsúdeného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. V pozadí vidí aj ďalších: hovorí o Igorovi Matovičovi a jeho hnutí OĽANO a pripomína aj meno expolitika Daniela Lipšica či kajúcnika Ľudovíta Makóa.

Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik pred vyhlásením rozsudku na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 20. septembra 2021.

Dušan Kováčik pred vyhlásením rozsudku v Pezinku. – Foto: tasr

Líder najsilnejšej opozičnej strany a trojnásobný premiér je od začiatku presvedčený, že Kováčik je nevinný. Vo svojom piatkovom videu zopakoval, zhrnul a podčiarkol, prečo si to myslí a prečo sa stotožňuje s argumentmi Kováčikovej obhajoby.

“Kudlička nič nedal, Kováčik nič neprijal”

Fico opäť zopakoval, že bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika zatvorili a odsúdili len preto, aby mohli na jeho miesto posadiť súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. “Nenávistného politika, odsúdeného za zabitie človeka, schopného robiť najšpinavšiu robotu pre Matoviča,” spresnil líder Smeru.

Daniel Lipšic, foto: tasr

Lipšic podľa Fica robí pre Matoviča najšpinavšiu robotu. – Foto: tasr

“Stále tvrdím, že v prípade Dušana Kováčika ide o politický monster proces proti nevinnému človeku. Vraj mal zobrať úplatok za to, že špeciálna prokuratúra nepodala sťažnosť proti prepusteniu údajného mafiána Kudličku z väzby. Nie sú žiadne dôkazy. Kudlička nič nedal, Kováčik nič neprijal, nie sú žiadne finančné toky. Tvrdí to len udavač Makó, inak osobný priateľ Kováčika,” pokračoval vo vysvetľovaní Robert Fico.

Ľudovít Makó, jeden z najkľúčovejších kajúcnikov na Slovensku.

Makó je zrejme najznámejším kajúcnikom na Slovensku, jeho meno figuruje vo viacerých citlivých kauzách. – Foto: tasr

“Ten Makó, ktorý je podozrivý z najzávažnejšej trestnej činnosti je na slobode, cestuje a ešte ho vláda aj korumpuje. Pred pár týždňami dostal 10-miliónovú zákazku v eurách o štátnej spoločnosti Slovenskej pošty No priznajme si, kvôli zotrvaniu na slobode je Makó určite schopný svedčiť čokoľvek, aj proti priateľovi,” poukázal ešte na nedôveryhodnosť najznámejšieho kajúcnika na Slovensku.

“Obhajcovia poukazovali na strašné veci”

Vzápätí spomenul nie príliš silno medializovanú tlačovú konferenciu obhajcov Kováčika na čele s advokátom Erikom Magálom: “Včera na tlačovej konferencii obhajcovia Dušana Kováčika poukazovali na strašné veci, ktoré sa diali počas súdneho procesu, na konci ktorého sudkyňa Záleská uložila Dušanovi Kováčikovi prakticky doživotný trest 14 rokov.”

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik pred vyhlásením rozsudku na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 20. septembra 2021.
  2. Ladislav Kamenický, Robert Fico a Ľuboš Blaha.
  3. Veronika Remišová (Za ľudí)

Následne si Fico posvietil aj na podľa neho neakceptovateľné väzby a prepojenia medzi sudkyňou a novinárkou: “Sudkyňa je najlepšia kamarátka s najbohatšou novinárkou v Európe Tódovou z Denníka N, ktorá popísala desiatky nenávistných článkov proti Kováčikovi.”

Odmietnutých dôkazov bolo takmer 70

Konanie Záleskej kritizuje aj na základe argumentácie Kováčikovych advokátov.

Erik Magál, obhajca bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kovačika.

Erik Magál, obhajca Dušana Kováčika. – Foto: tasr

“Obhajoba počas súdneho monster procesu, ktorý som sledoval na dennej báze vystupovala naozaj mimoriadne slušne a odborne. To je ale u Záleskej prejav slabosti a pozametala s obhajobou po svojom. Záleská odmietla všetky návrhy obhajoby na doplnenie dokazovania v prospech Dušana Kováčika a bolo ich takmer 70! A teraz počúvajte: Kudlička je vraj údajný šéf mafie, no asi sa musím uraziť. Ale teraz vážne: neexistuje žiadne súdne rozhodnutie, ktoré by to potvrdzovalo! A z väzby ho prepustili známy to sudca najvyššieho súdu Kliment, kandidát OĽANO na generálneho prokurátora a súčasný predseda Špecializovaného trestného súdu Hrubala,” podčiarkol preukázateľné súvislosti.

Záleská dôkazy “zarezala” opakovane

Ako Fico pokračoval Kliment sa s Kudličkom osobne pozná z golfu. “A až proti tomuto rozhodnutiu, ktoré bolo výsledkom jasnej spolupráce Klimenta a Hrubalu, nepodala špeciálna prokuratúra sťažnosť. A za to dostal Dušan Kováčik 14 rokov, lebo vraj mal prijať úplatok od Kudličku. Dobrá blbosť, pravda? Ale pokračujeme: obhajoba celkom prirodzene opakovane navrhovala v celom konaní vypočuť Hrubalu a Klimenta a vždy im to bolo zamietnuté. Ba čo viac, 15. júla tohto roku, už počas monster procesu vedeného Záleskou, táto rozhodovala o zotrvaní Dušana Kováčika vo väzbe. Samozrejme ho tam nechala a tipnite si, čím argumentovala: vraj treba vypočuť Hrbalu a Klimenta. Nikdy ich však nevypočula. A keď na záver monster procesu 16. septembra tohto roku obhajoba opäť žiadala vykonať tieto dôkazy, tak Záleská ich opäť zarezala a rovno poslala Dušana Kováčika na 14 rokov do väzenia. Strašné, nevídané, odporné, hnusné, zavrhnutiahodné,” rozhorčoval sa šéf Smeru.

Juraj Kliment, sudca Najvyššieho súdu SR. – Foto: tasr

V závere Fico poslal odkaz aj matovičovcom. “Dušan Kováčik je totálne nevinný človek. Celé si to proti nemu vymysleli tak, ako je to už dnes potvrdené aj v iných prípadoch. Záleská sa musí trestnoprávne zodpovedať za ohýbanie práva. A Dušan Kováčik musí byť oslobodený, lebo je preukázateľne nevinný. Jedinou úlohou, ktorú dnes fašistická soldateska Matoviča má, je vmyslieť, akú formu odškodnenia za neuveriteľné útrapy a zohyzdenie mena ponúknu Dušanovi Kováčikovi.”

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti