eReport.sk
Peter Pellegrini a jeho hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.
Peter Pellegrini a jeho hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková. Foto: tasr

Heger bol v rádiu, Hlas mu obratom naložil: Matovičov hovorca predniesol svoju obvyklú znôšku fráz!

Premiér Eduard Heger (OĽANO) pri rastúcich cenách energií absolútne zlyháva. Uviedla to Patrícia Medveď Macíková, hovorkyňa mimoparlamentnej strany Hlas-SD, v reakcii na premiérove vyjadrenia v sobotňajšej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Premiér Eduard Heger podľa nej absolútne zlyháva pri riešení drastického rastu cien energií, ktoré môžu mať vážny dosah na rozpočty domácností a likvidačné následky pre množstvo firiem.

Premiér podľa hlasu predniesol obvyklú znôšku fráz

V Sobotných dialógoch Heger podľa hovorkyne Hlas-SD predniesol pri téme energií svoju obvyklú “znôšku” fráz – nemaľujme čerta na stenu, rast cien Slovensko zvládne a, samozrejme, za všetko je vinná opozícia. To všetko podľa nej v situácii, keď pre detinský spor ministrov Igora Matoviča (OĽANO) a Richarda Sulíka (SaS) nepočíta štátny rozpočet so žiadnymi kompenzáciami za vysoké ceny energií.

Heger je vraj iba Matovičovým hovorcom

Ak by podľa Medveď Macíkovej bol pán Heger skutočným premiérom a nie iba Matovičovým hovorcom, zavrel by sa s oboma neschopnými ministrami na Úrade vlády SR, buchol po stole a nepustil ich odtiaľ, kým sa nedohodnú. Žiaľ, Slovensko má podľa nej premiéra, ktorý nie je lídrom a vládu, ktorá zlyháva na každom kroku. Preto musí podľa hovorkyne strany táto vláda čím skôr odísť.

Zdroj: fb/hlas-sd

Predseda vlády uviedol, že riešiť budú nízkopríjmových

Zvyšovanie cien energií v roku 2022 by domácnosti nemali veľmi pocítiť. Uviedol to v relácii RTVS Sobotné dialógy predseda vlády SR Eduard Heger. “Vo všeobecnosti by domácnosti nemali byť nejako výrazne dotknuté, pretože máme reguláciu cien pre domácnosti,” spresnil premiér.

“Pre nás je dôležité mať v hľadáčiku ľudí, ktorých by rast cien energií mohol zasiahnuť nadmieru, a vtedy im treba adresne pomôcť. Budeme sledovať dosah (zvýšenia) na nízkopríjmové skupiny, akým spôsobom ich to zasiahne. Adresné riešenie bude smerované len k tejto skupine ľudí. Pre ostatných je cenotvorba nastavená ako po predchádzajúce roky. Nepredpokladáme, že bude potrebná intervencia,” priblížil Heger.  

V prípade zvyšovania cien energií pre firmy je podľa premiéra vláda pripravená “promptne reagovať”. “Máme pripravené viaceré riešenia,” povedal premiér.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda vlády Eduard Heger.
  2. Robert Fico, Igor Matovič a Peter Pellegrini.
  3. Peter Pellegrini
  4. Na snímke poslanci Národnej rady (NR) SR poèas rokovania 9. schôdze parlamentu 8. júla 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann *** Local Caption *** COVID-19
  5. Ľudovít Makó a František Imrecze.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger bol v rádiu, Hlas mu obratom naložil: Matovičov hovorca predniesol svoju obvyklú znôšku fráz!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport