španielska tenistka Garbine Muguruzová, foto:tasr

WTA: Muguruzová prvou španielskou víťazkou, zdolala Kontaveitovú

Garbine Muguruzová sa stala prvou španielskou víťazkou MS WTA Tour. Dvadsaťosemročná tenistka ako nasadená šestka zdolala vo finále dvojhry v mexickej Guadalajare Estónku Anett Kontaveitovú za 99 minút 6:3, 7:5. V rebríčku WTA sa posunie na tretiu priečku.

Muguruzová už postupom do finále prekonala svoje osobné maximum z koncoročného podujatia z roku 2015. Hoci do turnaja vstúpila prehrou s Češkou Karolínu Plíškovou, následne vyhrala štyri zápasy za sebou. V Mexiku získala svoj jubilejný desiaty titul v kariére a jeden z najvýznamnejších. V roku 2016 triumfovala na Roland Garros, o rok neskôr vo Wimbledone. Vavrínom na MS WTA Tour prekonala svoju krajanku Arantxu Sanchezovú Vicariovú, ktorá v roku 1993 prehrala vo finále koncoročného šampionátu.

Bývalá svetová jednotka ukázala v zápase o titul pevnejšie nervy. Opäť výborne podávala a svojím tradičným srdnatým štýlom bojovala o každú loptičku. Debutantka na vrcholnom podujatí roka a ôsma nasadená Kontaveitová z príliš veľkej snahy kopila chyby. Od stavu 2:3 vyhrala Muguruzová päť gemov v rade a prvý set uchmatla pre seba pomerom 6:3. V tom druhom prehrávala 3:5, ale potom získala ďalšie štyri gemy a zápas ukončila. Premenila hneď svoj prvý mečbal, po ktorom si ľahla na kurt.

Viac zo športu:

Vo štvorhre triumfovali najvyššie nasadené Češky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, ktoré si vo finále poradili s belgicko-taiwanskou dvojicou Elise Mertensová, Hsieh Su-Wei 6:3, 6:4.