tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Marián Hossa, foto:tasr Mike Gartner, left, presents a ring to Hockey Hall of Fame inductee Marian Hossa in Toronto, Friday, Nov. 12, 2021. (Nathan Denette/The Canadian Press via AP)

Marián Hossa vstúpil do Siene slávy, V Toronte ďakoval za mamine ruky

Bývalý slovenský útočník Marián Hossa sa stal oficiálne členom hokejovej Siene slávy v Toronte (HHOF). Do vybranej spoločnosti vstúpil slávnostne s ďalšími štyrmi novými členmi a po Stanovi Mikitovi (1983) a Petrovi Šťastnom (1998) je Hossa tretí rodák zo Slovenska v HHOF

Spoločne s ním vstúpili do Siene slávy aj kanadská brankárka Kim St-Pierrová, obrancovia Kevin Lowe a Doug Wilson, útočník Jarome Iginla a generálny manažér Ken Holland. Hossa vo svojom prejave pri vstupe do Siene slávy ďakoval najmä svojej rodine a nezabudol spomenúť ani to, že sa rád ocitol medzi svojimi rodákmi Mikitom a Šťastným. Hostí pobavil výrokom o svojom otcovi Františkovi.

FOTO Z CEREMONIÁLU NÁJDETE V GALÉRII

Foto: tasr

„Lásku k hokeju som získal od svojho otca Františka, ktorý bol defenzívnym obrancom. S bratom Marcelom ti budeme otec navždy vďační za tvoju podporu, ale ďakujeme bohu najmä za mamine ruky. Veľmi ťa ľúbime, ale faktom je, že si nestrelil viac ako jeden, či dva góly za sezónu,“ rozosmial Hossa publikum, v ktorom nechýbala ani celá jeho rodina a ani bývalý švédsky obranca a Hossov spoluhráč Nicklas Lidström, ktorý prijal pozvanie slovenského hokejistu do Toronta.

Cieľ reprezentovať krajinu

Hossa vyrastal v komunistickom Československu a o NHL veľa nevedel. Jeho cieľom bolo reprezentovať svoju krajinu, nesníval o najlepšej lige sveta. „Všetko však zmenil jeden deň, keď sa mi do rúk dostala videokazeta s Waynom Gretzkým. Bol som ohromený, keď som videl, s akou ľahkosťou prechádzal cez súperov. Wayne ma inšpiroval a snažil som sa napodobniť jeho kúsky,“ pokračoval Hossa.

Viac zo športu:

  1. Slovensko sa vo štvrťfinále stretne s USA

„Keď sme boli malí, tak sme s bratom Marcelom vstávali v noci, aby sme si pozreli finále NHL. Spomíname, ako sme sledovali Maria (pozn.: Lemieux) a Jaromíra Jágra, ako získavali pohár za pohárom. V Mariovi som našiel ďalší vzor a pri Jágrovi som si uvedomil, že aj dieťa z Československa sa dokáže presadiť v najlepšej lige na svete. Chcel som dokázať to isté,“ dodal Hossa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Marián Hossa vstúpil do Siene slávy, V Toronte ďakoval za mamine ruky

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku