Martin Feherváry so spoluhráčmi, foto:tasr

Martin Fehérváry dvakrát asistoval, Getzlaf zaznamenal 1000. bod

Hokejisti Washingtonu Capitals prehrali v zápase zámorskej NHL na ľade Anaheimu Ducks 3:2 po predĺžení. K úspechu im nestačili ani dve asistencie slovenského obrancu Martina Fehérváryho. Toho strelu v tretej tretine najprv tečoval pred bránkou Garrett Pilon a strelil tak prvý gól v profilige. Potom si Slovák pripísal asistenciu aj na gól Toma Wilsona na 2:2.

V extračase rozhodol o triumfe domácich Trevor Zegras. Fehérváry si v šestnástom zápase ročníka pripísal štvrtý a piaty kanadský bod (2+3). Na úvodný gól Ducks, ktorý už v 4. minúte strelil Cam Fowler prihral kapitán Ryan Getzlaf a zaznamenal 1000. bod v kariére. Kanadský center sa stal prvým hráčom Anaheimu a siedmym aktívnym hokejistom profiligy, ktorý dosiahol tento míľnik.

Getzlaf prekonal míľnik

Métu 1000 bodov dosiahol Getzlaf ako 92. hráč histórie NHL, ale len 39., ktorému sa to podarilo v jednom tíme. V 1118 zápasoch v drese „káčerov“ strelil Getzlaf 280 gólov a pridal 720 asistencií. Anaheim natiahol víťaznú sériu na osem zápasov a celkovo zaznamenal 1000. víťazstvo v klubovej histórii. Asistenciu pri Fowlerovom góle si pripísal aj Troy Terry a bodoval v 15. zápase za sebou.

Viac zo športu:

1. Slovensko sa vo štvrťfinále stretne s USA

Dallas zvíťazil na domácom ľade nad Detroitom 5:2, slovenský obranca Andrej Sekera odohral vyše 12 minút a do štatistík si zapísal jeden plusový bod. Víťazstvo vychytal Jake Oeetinger, ktorý pri sezónnom debute chytil 28 striel Red Wings.