eReport.sk
Tank so symbolom Z.
Tank so symbolom Z. (ilustračná snímka). Zdroj: Ozbrojené sily Ukrajiny

Vojnový bizár? Ruské tanky zničené na Ukrajine vystavia nielen vo Varšave

Ako sa vraví, proti gustu žiaden dišputát, ale vystavovať zničené vojnové tanky pochádzajúce z aktuálnej vojny na Ukrajine, je pravdepodobne dosť zvláštny spôsob vojenskej propagandy, či ako to nazvať. Nie je vylúčené, že Poliaci, ktorí prišli s myšlienkou takúto (putovnú) výstavu usporiadať, sa inšpirovali Rusmi. Moskovské Múzeum modernej ruskej histórie totiž otvorilo začiatkom apríla výstavu s názvom „NATO. Kronika krutosti“.

Ruské tanky zničené na Ukrajine budú súčasťou výstavy s názvom „Neporaziteľná armáda“, ktorú koncom júna otvoria v poľskej Varšave a neskôr sa presunie aj do ďalších európskych metropol. Oznámil to v pondelok vedúci kancelárie poľského premiéra Michal Dworczyk. Informovala o tom agentúra PAP.

Chcú ukázať zverstvá aj hrdinské úsilie

„Výstava bude otvorená koncom tohto mesiaca na varšavskom Hradnom námestí a potom, dúfam, poputuje aj do ďalších miest,“ uviedol Dworczyk na tlačovej konferencii na hraničnom priechode Korczowa na juhovýchode Poľska.

Ďalej priblížil, že výstavu pripravili na základe dohody medzi úradom predsedu vlády a ukrajinským ministerstvom obrany.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Načo je toto dobré
  2. Pripravte sa na zdražovanie nafty
  3. Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022.
  4. Poplach v Nemecku
  5. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  6. Stret armád

„Na jednej strane ukážeme zverstvá páchané ruskou armádou na Ukrajine a na druhej strane hrdinské úsilie ukrajinských ozbrojených síl a dôsledky týchto bojov, teda poškodenú vojenskú techniku,“ dodal Dworczyk.

V nedeľu ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov oznámil, že zmienená výstava poputuje aj do hlavných miest Španielska a Portugalska – Madridu a Lisabonu.

NATO má toho takisto na rováši…

Pripomíname, že v Moskve začiatkom apríla výstavu s názvom „NATO. Kronika krutosti“, ktorá návštevníkom ukazuje, ako aktivita Severoatlantickej aliancie (NATO) a jej spolupráca s Ukrajinou údajne viedli až k invázii na Ukrajinu. Výstava je venovaná dejinám NATO a začína bombardovaním japonských miest Hirošimy a Nagasaki Spojenými štátmi v roku 1945, napriek tomu, že NATO bolo založené až o štyri roky neskôr. Vymenúva tiež bombardovania Juhoslávie v roku 1999, vojny v Iraku, Vietname a Afganistane a takisto vzťah NATO s Ukrajinou, ktorý podľa múzea „viedol až k terajšiemu konfliktu“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojnový bizár? Ruské tanky zničené na Ukrajine vystavia nielen vo Varšave

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre