eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Rusko je v šoku: Ukrajina podnikla útok na jeho vrtné plošiny v Čiernom mori!

Zdá sa, že ťažké zbrane, o ktoré tak veľmi žiadal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, našli svoje využitie. Ukrajinci údajne zaútočili na vrtné plošiny v Čiernom mori, ktoré mali patriť Rusku.

Ukrajinská armáda v pondelok údajne zasiahla vrtné plošiny v Čiernom mori. Prostredníctvom aplikácie Telegram o tom podľa TASR informoval predstaviteľ proruských úradov na Kryme Sergej Axionov.

Útok Ukrajinci zatiaľ ešte nepotvrdili

Agentúra AFP vo svojej správe poznamenala, že ide o prvý hlásený zásah proti pobrežnej energetickej infraštruktúre na Kryme od 24. februára, keď Rusko začalo svoju tzv. špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine. Ukrajinská strana sa k vyhláseniam o útoku na vrtné plošiny v Čiernom mori zatiaľ nevyjadrila. Používatelia aplikácie Telegram však od rána zverejňujú správy o ostreľovaní Hadieho ostrova v Čiernom mori, ktorý pred časom obsadili ruské jednotky.

V čase údajného útoku na plošinách nachádzalo celkovo 12 ľudí, z ktorých päť sa podarilo zachrániť a traja boli zranení.

Sergej Axionov, predstaviteľ proruských úradov na Kryme

Podľa Axionova sa v čase údajného útoku na plošinách nachádzalo celkovo 12 ľudí, z ktorých päť sa podarilo zachrániť a traja boli zranení. Pátranie po ostatných pokračuje aj v spolupráci s ruským ministerstvom obrany a Federálnou bezpečnostnou službou (FSB), dodal Axionov. Podľa neho ministerstvo obrany uskutočňuje záchrannú operáciu, do ktorej sú zapojené hliadkovacie člny a lietadlá.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.
  2. plynovod Vojany Užhorod
  3. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
  4. Ruský armádny vrtuľník letí nad ruskou vojnovou loďou počas manévrov v oblasti Čierneho mora vo štvrtok 9. januára 2020.
  5. Tank so symbolom Z.

Axionov nešpecifikoval, ktoré plošiny boli útokom postihnuté. Spoločnosť Černomorneftehaz ťaží plyn a ropu v deviatich ložiskách nachádzajúcich sa v Čiernom a Azovskom mori, ako aj na Kryme.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko je v šoku: Ukrajina podnikla útok na jeho vrtné plošiny v Čiernom mori!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti