eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Tvrdý krok prokuratúry v Mníchove: Nemci po prvý raz zhabali byty a zmrazili kontá Rusom!

Nemecko po prvý raz na základe sankcií proti Rusku skonfiškovalo ruskému manželskému páru tri byty v bavorskom Mníchove. Doteraz nemecké úrady Rusom majetok iba blokovali. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

„Podľa súčasného stavu vedomostí ide o prvý celoštátny prípad, v ktorom došlo nielen k zmrazeniu majetku v dôsledku sankcií, ale aj k skonfiškovaniu nehnuteľností,“ uviedla v pondelok v Mníchove vrchná prokurátorka Anne Leidingová. Okrem nehnuteľností ruskému manželskému páru skonfiškovali aj bankový účet, na ktorý prichádzalo nájomné z bytov vo výške zhruba 3500 eur mesačne. Príjem z prenájmu nehnuteľností bude odteraz putovať okresnému súdu v Mníchove.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  2. Na kombosnímke z videa črieda oviec, na ktorých je nasprejované písmeno "Z".
  3. Tank so symbolom Z.

Identitu ruskej manželskej dvojice bavorská prokuratúra nezverejnila. Uviedla však, že muž je členom ruskej Štátnej dumy. Nemecká verejnoprávna televízia Bayerischer Rundfunk (BR) spresnila, že meno dotknutého poslanca sa začína na písmeno L. Jeho manželka má nahlásený pobyt v Mníchove. Dvojica čelí obvineniu, že aj po nadobudnutí právoplatnosti protiruských sankcií mala naďalej príjem z prenájmu nehnuteľností, čo je v rozpore so zákonom.

Podľa názoru prokuratúry je konfiškácia bytov a prevzatie spomínaného účtu možné, pretože ruský poslanec je od 23. februára na sankčnom zozname. V ruskej Štátnej dume hlasoval za rezolúciu vyzývajúcu ruského prezidenta Vladimira Putina, aby uznal separatistické oblasti na východne Ukrajiny za nezávislé republiky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tvrdý krok prokuratúry v Mníchove: Nemci po prvý raz zhabali byty a zmrazili kontá Rusom!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti