eReport.sk
Monika Beňová, foto: instagram MB

Vojna kvôli delegácii z Bruselu. OĽANO tvrdí, že opozícia pozvánky dostala. Vytočená Beňová reaguje!

Kto vie, koľko ľudí by za bežných okolností venovalo pozornosť tomu, že na Slovensko prišla pracovná skupina z Európskeho parlamentu. Lenže návšteva delegácie z Výboru pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci (LIBE) vyvolala množstvo vášní.

Do šéfky pracovnej skupiny z Bruselu sa totiž navážali expremiéri a súčasní opoziční poslanci Robert Fico a Peter Pellegrini. Kritiku odštartovala na sociálnej sieti europoslankyňa Monika Beňová, ktorej sa nepáčilo, že sa delegácia podľa oficiálneho programu nemala stretnúť so zástupcami opozície. V minulosti, keď ona sama bola členkou LIBE vraj vždy dbali na to, aby sa stretli aj s „druhou“ stranou. „Je neakceptovateľné, aby sa pracovná skupina nestretla s reprezentantmi opozície, lebo v Európskom parlamente sme sa snažili vždy vypočuť všetky názory,“ dodala.

Holandská europoslankyňa Sophie in 't Veldová

Holandská europoslankyňa leží Beňovej poriadne v žalúdku. – Foto: tasr/ap

Podobnú výčitku vyslovil aj Pellegrini, čo poriadne vytočilo poslanca za OĽANO Kristiána Čekovského. „Pozvaní boli všetci členovia Výboru NR SR pre kultúru a médiá. Z opozície neprišiel nikto!“ prezradil politik. Niektorí poslanci zo Smeru sa vraj ospravedlnili, pretože išli na pohreb. „Kde však bola pani Ľubica Laššáková, spolustraníčka Petra Pellegriniho, to neviem. V každom prípade pozvanie dostali,“ dušuje sa Čekovský.

Niektorí diskutujúci okamžite obvinili Beňovú z klamstva. „Ja neklamem. V programe bolo stretnutie s jediným výborom NR SR, výborom pre kultúru. Navyše to bolo tbc ( to be confirmed) a stretnutie sa dohodlo na poslednú chvíľu. V programe, tak ako som o tom písala, nebolo nijako plánované stretnutie s opozíciou. Ja viem úplne presne ako sa pripravuje program takýchto návštev,“ zdôraznila europoslankyňa.

Kristián Čekovský z OĽANO tvrdí, že opozícia pozvánky na stretnutie s delegáciou dostala. – Foto: NR SR

Na oplátku z klamstva obvinila vedúcu delegácie holandskú europoslankyňu Sophie in ’t Veldovú, ktorá sa v roku 2018 stretla po vražde novinára Jána Kuciaka s vtedajším premiérom Robertom Ficom a v tom čase policajným prezidentom Tiborom Gašparom. „Sedeli sme v zasadacej miestnosti a hovorili sme si, že či to, čo počujeme, je reálne. Niečo bolo celú dobu vo vzduchu,“ opísala Veldová. „Klamala,“ zhodnotila Beňová. „Celý program som v tom čase koordinovala, všetci ich prijali a rokovali s nimi. Ale vecne, bez podlizovania a servilne,“ trvá na svojom europoslankyňa.

Keďže s pani in ’t Veld sme boli vo výbore LIBE desať rokov, pravdou je, že voči iným krajinám nevystupovala nikdy tak, ako voči SR, Poľsku, Maďarsku a ČR. Dokonca aj v tých nešťastných a smutných prípadoch vrážd novinárov u nás a na Malte. A jej osobná averzia voči Robertovi Ficovi je mi tiež dlhodobo známa,“ uzavrela Beňová. Tentoraz je však Veldová z návštevy Slovenska nadšená. „Všetci ľudia, s ktorými sme sa stretli, ministri, premiér či prokurátori, veľmi usilovne pracujú na riešení problémov,” prezradila šéfka bruselskej delegácie.

Čítajte viac:

  1. Šéfka delegácie Sophie in 't Veldová.
  2. Monika Beňová (Smer-SD).
  3. Holandská europoslankyňa Sophie in 't Veldová
  4. Robert Fico (Smer-SD).
  5. Eduard Heger


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojna kvôli delegácii z Bruselu. OĽANO tvrdí, že opozícia pozvánky dostala. Vytočená Beňová reaguje!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti