eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD).
Robert Fico (Smer-SD). Foto: fb/robertficosk

Fico tvrdo o bruselskej delegácii: Odporúčam holandskej europoslankyni jointa!

„Proti gustu žiadny dišputát, ale fajnšmekrom na cigánskych transsexuálov je náš primus inter pares B. Kollár,” aj touto vetou reagoval trojnásobný expremiér Robert Fico (Smer-SD) na delegáciu z Bruselu, ktorá prišla na Slovensko, aby zhodnotila, či sa tu dodržiavajú atribúty právneho štátu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Monika Beňová (Smer-SD).
  2. Šéfka delegácie Sophie in 't Veldová.
  3. Slovinský premiér Janez Janša
  4. Holandská europoslankyňa Sophie in 't Veldová

Európsky parlament (EP) vyslal na Slovensko po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej niekoľko delegácií. Prvá delegácia výborov EP pre občianske slobody (LIBE) a kontrolu rozpočtu (CONT) pricestovala na Slovensko už v marci 2018. Poslanci výboru LIBE navštívili SR aj v septembri 2018 a výbor CONT vyslal osobitnú delegáciu v decembri 2018. Rovnaká bruselská delegácia bola na Slovenskú aj ostatné dva dni. Kým u koalície bola táto táto zahraničná misia vnímaná pozitívne, opozícia návštevu z europarlamentu tvrdo skritizovala.

„Ja mám na tie holandské fešandy šťastie“

Ku kritikom sa po svojej straníckej kolegyni, europoslankyni Moniky Beňovej, pridal v stredu večer aj šéf Smeru Robert Fico. A o tom, že v rámci svojej kritiky išiel ako píla, rozhodne neporovnateľným spôsobom aj v porovnaní s Petrom Pellegrinim z Hlasu, niet žiadnych pochýb.

Sophie in ‘t Veldová, vedúca delegácie z Bruselu, ktorá na Slovensko prišla zhodnotiť fungovanie právneho štátu. – Foto: tasr/ap

Fico vyštartoval vo svojom statuse na sociálnej sieti pekne zostra. Rovno sa obul do šéfky delegácie z Bruselu, holandskej europoslankyne Sophie in ‘t Veldovej. Označil ju ironicky za fešandu a pri svojej kritike neušetril ani lídra Sme rodina Borisa Kollára.

Fešandu na Slovensku zaujímalo všetko, len nie to podstatné. Je to smiešne, čo títo ľudkovia z EP vystrájajú, keďže sa zjavne nudia a potrebujú nejaké „vzrúšo“.

Robert Fico, šéf strany Smer-SD.

„Ja mám na tie holandské fešandy z Európskeho parlamentu šťastie. Najskôr mi jedna ako premiérovi, po tom, čo som informoval EP o zmenách Zákonníka práce a raste minimálnej mzdy z dielne Smeru-SD verejne povedala, že mi bude veriť moju ľavicovú orientáciu len vtedy, keď sa v Bratislave postavím na čelo sprievodu homosexuálov a transsexuálov. De gustibus non est disputandum. Proti gustu žiadny dišputát, ale fajnšmekrom na cigánskych transsexuálov je náš primus inter pares B. Kollár,” ozrejmil Fico.

„Títo ľudia sú úplne mimo“

Následne už adresoval odkaz priamo Veldovej. „Druhú holandskú fešandu z EP som ako premiér slušne a milo prijal po vražde novinára Kuciaka. Odmenila sa mi tak, že krátko na to vyhlásila, že mám skončiť v politike. To, ako keby nejaká poslankyňa EP zo Slovenska išla do Holandska a tam by žiadala politický koniec premiéra. Títo ľudia sú úplne mimo,” podčiarkol šéf Smeru.

„Je to smiešne, čo títo ľudkovia z EP vystrájajú“

A ako vnímal prítomnosť Veldovej na Slovensku v týchto dňoch? Nuž Fico nič pozitívne v súvislosti s jej ďalšou návštevou na Slovensku nenašiel. “A dnes ju tu máme opäť na Slovensku a mudruje o našej krajine, hoci netuší, čo sa deje. Vraj vidí posuny. No áno, dnes sa už zatvárajú na základe vymyslených trestných stíhaní a skorumpovaných udavačov nevinní ľudia a niektorí za záhadných okolností zomierajú vo väzbe. To sa naozaj za mojej éry nedialo, takže pripusťme výraz ´posun´. Fešandu na Slovensku zaujímalo všetko, len nie to podstatné. Je to smiešne, čo títo ľudkovia z EP vystrájajú, keďže sa zjavne nudia a potrebujú nejaké ´vzrúšo´. Odporúčam jej, aby si v Holandsku dala jointa a hľadala ´vzrúšo´ u seba doma a neotravovala vzduch na Slovensku,” zhodnotil v statuse Fico.

Zdroj: fb/robertficosk

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti