eReport.sk
Eduard Heger
Eduard Heger. Foto: tasr

Heger o pracovnej skupine: Pripravujeme viacero variantov fungovania prokuratúry či inšpekcie

Pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát, ktorá funguje pri Bezpečnostnej rade SR, pripravila zatiaľ 17 konkrétnych návrhov. Niektoré je ešte potrebné rozpracovať. Premiér Eduard Heger o tom informoval na utorkovej tlačovej konferencii s tým, že už začali prebiehať diskusie s koaličnými partnermi. Ako vysvetlil, pracovná skupina mala vypracovať rôzne varianty, rozhodnutie bude na politickej úrovni.

Prečítajte si:

  1. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas vyhlásenia 2. septembra 2021 v Bratislave.
  2. Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina)
  3. Eduard Heger (OĽaNO)

“Je dôležité, aby sme kroky robili podľa toho, ako sú rozsiahle. Sú kroky, ktoré budeme vedieť operatívne, ak sa na nich dohodneme, sú niektoré, ktoré sú súčasťou reforiem, ktoré sa už pripravujú, a sú niektoré, na ktoré bude potrebná zmena legislatívy,” načrtol premiér.

Predseda vlády potvrdil, že skupina pripravuje napríklad viacero variantov fungovania prokuratúry či policajnej inšpekcie. Hovorí tiež o zmenách v Trestnom poriadku, napríklad zjednodušení a skrátení prípravného konania. O téme spôsobu voľby policajného prezidenta a riaditeľa Úradu inšpekčnej služby hovoria nielen v rámci skupiny, ale aj koalície.

V súvislosti s diskutovaným paragrafom 363 si premiér myslí, že keď raz vstúpia do procesu súdy, nie je možné, aby prokurátor vstupoval do ich práce. Pracovnú skupinu zriadila Bezpečnostná rada SR v súvislosti so situáciou v orgánoch činných v trestnom konaní. Funguje od minulého týždňa. Pripraviť má konkrétne návrhy zmien na zlepšenie fungovania súdov, polície a prokuratúry.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti