eReport.sk
Monika Beňová

Zúfalá Beňová. Celá rodina sa nakazila covidom. A ešte aj toto!


Europoslankyňa Monika Beňová to v týchto dňoch nemá ľahké. Hoci už plánovala absolvovať tretiu dávku vakcíny proti covidu, nestihla to. Nakazila sa spolu s celou rodinou. Choroba dostihla aj najmladšieho člena – dcérku Leu. Politička prezradila, ako sa doma liečia.

Pôvodne mala Beňová pred týždňom odletieť do Bruselu. Jej starší syn Martin, jej však oznámil, že má pozitívny test na covid a tak ostala doma. Nemala však žiadne príznaky. „Covidujeme všetci traja. Žiaľ. Maťo to už má pomaly za sebou,“ uviedla politička na sociálnej sieti. Pred pár dňami sa covid prejavil aj u jej mladšej dcérky. „Zvláda to dobre. Trošku teplotka a soplík. Dúfame, že to tak aj ostane,“ prezradila Beňová. Ona sama i jej partner sú proti covidu očkovaní. Kým europoslankyňa nemá žiadne príznaky, jej partner leží s vysokými horúčkami a kašľom a tak má všetko pod palcom práve politička. Ako by to celé nestačilo, okrem covidu začali Leu trápiť aj rastúce mliečne zuby. „Začínam byť ľahko vyčerpaná,“ opísala s úsmevom svoj stav Beňová.

– Foto: ig/monicabenova

Politička tiež prezradila, ako bojujú s ľahším priebehom u dcérky. „Leušku dávam doobeda spať na terasu, lebo sa jej tam lepšie spinká. Inak jej dávam imunoglukán a C a D vitamín. Céčko a imunoglukán sú síce až od dvoch rokov, ale po konzultácii s doktorkou jej ho podávam podľa jej aktuálnej váhy a Déčko sme na týchto pár dní zvýšili z dvoch na tri kvapôčky. Ja si vystačím s posilnenou dávkou Déčka a Céčka,“ uviedla.

– Foto: ig/monicabenova

Europoslankyňa v týchto dňoch plánovala absolvovať tretiu dávku vakcíny proti covidu. „Už pred týždňom som si bola dať zmerať protilátky a mala som už veľmi málo, ale systém ma nepustil na registráciu, tak som teda rada, že pustil Juraja Šeligu tridsaťročného, ktorý už prednostne tretiu dávku má,“ frflala politička. Šeliga na jej slová neskôr reagoval a v podstate stále opakuje, že mal oslabenú imunitu, preto bol indikovaný. Tiež zdôraznil, že bol pol roka po druhej vakcíne a existujú centrá, kde očkujú aj bez registrácie.

Beňová sa rozhodla podporiť svoju imunitu aj otužovaním. Chcela stihnúť aj tretiu dávku vakcíny, to sa už nepodarilo. – Foto: ig/monicabenova

Europoslankyňa tiež apeluje, že nestačí testovať iba neočkovaných. Keby odletela pred pár dňami do Bruselu, mohla sama nevedome nakaziť ďalších ľudí. „Lebo nemám teplotu, mám covid pas a do budovy by ma teda normálne pustili. To píšem preto, že dnes je debata o tom, že zamestnávatelia majú testovať nezaočkovaných. Teraz, keď sa už nedohľadávajú kontakty a ani nič. Keby sa štát, ergo kompetentní, na tretiu vlnu lepšie pripravili pred jej prícvalom, lebo ona fakt docválala, nieže prišla, mohlo to byť celé skoordinované,“ myslí si politička.

Čítajte viac:

  1. Monika Beňová (Smer-SD).

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zúfalá Beňová. Celá rodina sa nakazila covidom. A ešte aj toto!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: