eReport.sk
Petra Vlhová, foto:tasr

Vlhová štartovala v poslednom zjazde vo Val-d’Isère, pripísala si cenné body

Petra Vlhová štartuje v poslednom z troch zjazdov Super G vo francúzskom Val-d’Isère. Slovenská lyžiarka sa postavila na štart z 10. pozícii. Svoju jazdu zakončila s časom 1:25.48, ktoré jej zabezpečilo 6. miesto na prvú českú Ester Ledeckú stratila 0,84 stotín sekundy.

Slovenská lyžiarka sa postavila na dráhu posledného zjazdu Super G, Svetového pohára. V predošlých pretekoch sa umiestnila na 26. mieste vďaka, ktorému si pripísala cenné body do rebríčka SP a v sobotňajšom zjazde skončila mimo bodovaciu hranicu na 33. mieste. Do dnešných pretekov išla slovenská lyžiarka v plnom nasadení a ako včera odkázala prostredníctvom médií: „Pôjdem naplno a budem sa snažiť o dobrý výsledok“. To sa jej aj podarilo.

„Samozrejme, že som spokojná a šťastná, že sa mi podarilo opäť útočiť na tie najvyššie priečky. som spokojná sama so sebou ako som išla“, povedala Petra Vlhová v rozhovore pre média. Slovenka je v predbežnom hodnotení rebríčka Svetového pohára na prvom mieste. V novej sezóne sa postavila na pódium už päťkrát, prepísala si i prekonanie historického rekordu, keď ako prvá pretekárka najrýchlejšie prekonala hranicu 400 bodov v rebríčku.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vlhová štartovala v poslednom zjazde vo Val-d’Isère, pripísala si cenné body

Aktuálne