tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zľava Michal Šipoš a Igor Matovič po schválení prorodinného balíka.
Zľava Michal Šipoš a Igor Matovič Zdroj: fb/michal.sipos.olano

Vláda schválila rodičovskú dovolenku pre otcov, lebo jej záleží na rodinách. Zaviesť ju museli, ide o nariadenie EÚ

„Nekradneme-pomáhame, Ďalšiu skvelú zmenu sa nám podarila presadiť … 2 týždne Otcovskej dovolenky … aby mohol tato pomôcť mame po príchode z pôrodnice. Slovensko ako prorodinný štát. Konečne,“ takto sa napríklad vyjadril k jej zavedeniu na sociálnej sieti Igor Matovič.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  2. Zľava šéf hnutia OĽANO Igor Matovič a jeho minister Vladimír Lengvarský.
  3. Lucia Ď. Nicholsonová a Igor Matovič v dobe, keď ešte ťahali za jeden povraz
  4. Ilustračné foto
  5. Nový minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký, ktorého do funkcie menovala prezidentka SR Zuzana Čaputová 4. októbra 2022 v Bratislave.

Otcovia tak dostanú dva týždne plateného voľna, aj keď matka poberá súčasne materský alebo rodičovský príspevok. Túto novinku prináša novela Zákonníka práce (ZP) z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Novela zákona bude účinná od novembra 2022. Zákon podporilo 132 zo 133 prítomných poslancov.

Prijať ju museli

Aj keď sa vládni politici predbiehajú v tom, kto má na prijatí tejto zmeny, väčší podiel a kto je viac prorodinný, faktom je, že to nebol nápad nikoho z nich. Ide o transpozíciu smerníc EÚ do právneho poriadku SR. Novelou sa tak zosúlaďujú naše právne predpisy s európskym právom.

Rovnováha

Konkrétne ide o Smernicu EÚ o rovnováhe medzi pracovným a súkromným životom rodičov a osôb s opatrovateľskými povinnosťami. Cieľom právnej úpravy je podľa MPSVR podpora rovnomernejšieho rozdelenia opatrovateľských povinností medzi ženami a mužmi. Ako aj vytvorenie puta medzi otcom a dieťaťom už v ranom veku detí, čo najskôr po narodení.

Pre rodiny všetko

„Schválili sme 14 – dňovu otcovskú dovolenku. Aj týmto sme potvrdili že RODINA S DEŤMI = základ každej spoločnosti je jednou z priorít súčasnej vlády. Verím tomu že pani prezidentka s touto pomocou rodinám s deťmi problém mať nebude a prorodinný zákon podpíše, „napísal k implementácii európskej smernice do nášho práva Milan Kuriak z OĽANO. Vystáva možno otázka, prečo teda nik z OĽANA nenavrhol niečo podobné sám od seba a prečo ľuďom nepovedia celú pravdu.

Zdroj: rtvs, FB I.Matovič. M.Kuriak


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda schválila rodičovskú dovolenku pre otcov, lebo jej záleží na rodinách. Zaviesť ju museli, ide o nariadenie EÚ

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku