tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Richard Sulík, foto:tasr

Objavili ste Ameriku, odkazuje SaS. Použiť eurofondy na pokrytie energetickej krízy sme navrhovali už na jar

Opozičná strana SaS deklarovala, že na možnosť využitia nevyčerpaných fondov EÚ z programového obdobia 2014 – 2020 na riešenie energetickej krízy upozornila už na jar tohto roka. Informácie ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) o tom, že Európska komisia podporila žiadosť Slovenska o zmenu využitia týchto prostriedkov, vnímajú predstavitelia strany ako pochvalu pre exministra hospodárstva a šéfa SaS Richarda Sulíka.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Igor Matovič s letákom od demonštrantov počas protestu Gorila pred budovou NR SR 29. februára 2012 v Bratislave.
  2. Lucia Ď. Nicholsonová a Igor Matovič v dobe, keď ešte ťahali za jeden povraz
  3. Richard Sulík a Igor Matovič ešte ako priatelia
  4. Zľava Robert Fico (SMER-SD) a Richard Sulík (SaS).
  5. Zľava Michal Šipoš a Igor Matovič po schválení prorodinného balíka.
  6. zľava generálny riaditeľ Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) Richard Prokypčák a minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS)

„V auguste som vládu informoval, že schémy pre podnikateľov dokončujeme a výška pomoci bude závisieť od finančných prostriedkov, ktoré budú k dispozícii zo štátneho rozpočtu alebo alternatívne aj z nevyčerpaných eurofondov,“ priblížil poslanec SaS Karol Galek s tým, že nebyť opakovanej iniciatívy zamestnancov Ministerstva hospodárstva (MH) SR, dnes už Slovensko nemá šancu tieto financie včas využiť.

SaS pripomenula, že Sulík takéto riešenie inicioval už v apríli tohto roku. Ako minister hospodárstva navrhol kompenzovať dôsledky energetickej krízy z nevyužitých eurofondov a požiadal ministerku investícií Veroniku Remišovú (Za ľudí), aby zistila možnosti na úrovni Európskej komisie. O tom podľa liberálov následne informovali aj ministerstvo financií a začali s prípravou schém štátnej pomoci.

Galek vníma vyhlásenia predstaviteľov hnutia OĽANO ako pochvalu pre Richarda Sulíka a jeho tím. „Vnímam pozitívne, že vláda pokračuje v našej agende, a verím, že rovnako to bude aj pri ďalších opatreniach v boji s energetickou krízou, ktoré sme pri odchode z ministerstva nechali rozrobené, pripravené a korektne sme ich odovzdali novému ministrovi hospodárstva,“ dodal bývalý štátny tajomník MH.

„Riešenia sa nerodia tým, že ich niekto navrhne, ale tým, že ich niekto vyrokuje. O presune nevyčerpaných eurofondov týždne rokovali naši diplomati zo Stáleho zastúpenia SR v Bruseli, tím na Úrade vlády SR a na ďalších rezortoch. Úsilie diplomatov sprevádzali taktiež pravidelné rokovania premiéra Eduarda Hegera s Ursulou von der Leyen a ďalšími predstaviteľmi EÚ,“ reagoval na vyjadrenia SaS tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Objavili ste Ameriku, odkazuje SaS. Použiť eurofondy na pokrytie energetickej krízy sme navrhovali už na jar

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku