tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zľava šéf hnutia OĽANO Igor Matovič a jeho minister Vladimír Lengvarský.
Foto: tasr

Lengvarský verí, že vyššie mzdy presvedčia lekárov ostať pri pacientoch. Bude to stáť veľa, podotkol Matovič

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) verí, že vyššie platy zdravotníkov, ktoré odobril parlament, presvedčia lekárov ostať pri pacientoch. „Je to signál, že súčasná vláda to myslí so zdravotníctvom vážne,“ skonštatoval na tlačovej konferencii.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ilustračné foto
  2. Lucia Ď. Nicholsonová a Igor Matovič v dobe, keď ešte ťahali za jeden povraz
  3. Eduard Heger (OĽaNO) a vľavo Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  4. Na kombosnímke zľava Peter Visolajský a Eduard Heger.
  5. Minister financií Igor Matovič
  6. Zľava Michal Šipoš a Igor Matovič po schválení prorodinného balíka.
  7. Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO).

Ide podľa neho o jeden z krokov, ktorý pomôže k stabilizácii zdravotníckeho personálu. Upozornil, že na ďalších systémových zmenách sa pracuje. Šéf rezortu financií Igor Matovič (OĽANO) podotkol, že ide o historicky najvyššie zvýšenie platov. „Stáť to bude veľa, a to mimoriadnych 232 miliónov eur navyše voči bežnému zvyšovaniu platov, ktoré vyplýva zo mzdového automatu,“ vysvetlil.

Zároveň podotkol, že nevidí dôvod, aby Lengvarského odvolali preto, že „niekto“ sa vyhráža výpoveďami. Aj premiér Eduard Heger (OĽANO) potvrdil, že minister zdravotníctva má jeho dôveru. Zdôraznil, že pre súčasnú vládu je zdravotníctvo prioritou, pričom iné vlády podľa neho preň neurobili nič.

„Dokázali nanajvýš mávať v ruke fotkami plesní. My nebudeme ľuďom ukazovať plesne, my tie plesne budeme odstraňovať,“ doplnil. Vyzdvihol i prácu exministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO). Zvýšenie miezd ocenila aj poslankyňa parlamentu a predsedníčka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek Monika Kavecká (OĽANO).

„Uvedomujem si, že nie všetci zdravotníci budú úplne spokojní. V týchto ťažkých časoch je to však historicky najvyššie zvyšovanie platov naprieč všetkých zdravotníckych  povolaní,“ dodala.

Národná rada SR v stredu schválila zvýšenie miezd zdravotníkov. Okrem avizovaného zvyšovania miezd lekárov a sestier rieši aj platy ostatných zdravotníkov v ústavných zdravotníckych zariadeniach a ambulanciách záchrannej zdravotnej služby. Zohľadňovať sa po novom majú aj roky praxe. Zo 134 prítomných poslancov hlasovalo za návrh 132, proti jeden.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lengvarský verí, že vyššie mzdy presvedčia lekárov ostať pri pacientoch. Bude to stáť veľa, podotkol Matovič

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku