Kauza Govnet pred dvomi rokmi obletela azda všetky slovenské médiá. NAKA vtedy na podnet ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie zasahovala v Národnej agentúre pre sieťové a elektronické služby s podozrením, že niekto odpočúva vládnu sieť Govnet. Vtedajší premiér Igor Matovič (OĽANO) hovoril o Slovensku, ako o čiernej diere sveta a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) požadoval exemplárne tresty.
„Keď sa to nakoniec potvrdí, tak to bude Watergate, a nie že slovenský a európsky, možno celosvetový,“ vyhlásil ešte v roku 2020 Matovič.
Stojí si Remišová za svojimi krokmi, alebo nie?
Chvíľu po odhalení kauzy sa aj na základe informácií z prostredia vládnej strany Sme rodina ukázalo, že mohlo ísť len o nedorozumenie. Ľudia sa vtedy pýtali, že kam až môže zájsť neschopnosť vlády, keď na základe nedorozumenia nechala zatknúť niekoľko osôb. Dnes sa už navyše Remišová, ktorá vtedy podávala trestné oznámenie, na ktorého základe boli osoby zatknuté, príliš ku kauze nevyjadruje.
Mohlo by vás zaujímať:
„V prvom rade túto kauzu stále riešia orgány činné v trestnom konaní, čiže pre bližšie informácie sa treba obrátiť na nich,“ povedala v pondelok Remišová na vládnej tlačovej konferencii s tým, že si jej ministerstvo len splnilo zákonnú povinnosť: „My sme si splnili našu zákonnú povinnosť a všetky informácie má špeciálna prokuratúra a OČTK.“ Na opakované otázky redaktorky z TV Markíza, či si stojí za svojimi podozreniami kvôli ktorým v minulosti usporiadala okázalú tlačovku, neodpovedala. A dookola pred novinármi opakovala, že sa treba obrátiť na OČTK. Vlastne odkedy sa celá vec vyšetruje, sa digitálna líderka na občasné otázky v tejto údajnej kauze, už ani inak nevyjadruje. Len sa „schováva“ za OČTK.
VIDEO Remišová odpovedá na otázky ohľadne údajnej kauzy Govnet na tlačovke 25. júla
Jeden zo zadržaných to považuje za politickú akciu
Jeden zo štyroch zadržaných, Ján Kotrady, si dokonca myslí, že sa nešlo o žiadne nedorozumenie, ale o politickú akciu. Kotrady v čase zadržania pracoval ako vedúci dohľadového centra Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby. „Celá táto vec je politická akcia. Keby si pani Remišová, ktorá podala trestné oznámenie, veci vopred zistila aj od svojich kolegov vo vláde, tak by k tomuto nedošlo,“ povedal podľa denníka SME.
Už v čase Kotradyho vyhlásení veľká časť občanov iba krútila hlavami a v komentároch pod článkom SME, ktorý vyšiel 3. júna 2021, sa mnohí mimoriadne kriticky vyjadrovali na adresu Remišovej. „Keby sa v tom vŕtali, hneď by vyšlo najavo to, čo vie skoro celá republika, že Remišová je blbá…“ – napísal jeden z čitateľov. Ďalší zase utrúsil: „Tá kauza mala byť smerácka Watergate, ale zmenila sa na Remišovej Waterloo.“
Denník SME pripomenul, že po špehovacom škandále Watergate v USA v 70. rokoch skončil prezident Richard Nixon. Azda už len doplníme informácie z Wikipedie, že bitka pri Waterloo bola bitka medzi francúzskymi a spojenými britsko-nizozemsko-nemeckými vojskami, ktorá sa odohrala 18. júna 1815 pri Waterloo v dnešnom Belgicku. Porážka Francúzov viedla k definitívnemu odstúpeniu sebavedomého Napoleona a zániku prvého francúzskeho cisárstva…
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
VIDEO Watergate Smeru či Remišovej Waterloo? Šéfka Za ľudí sa takto opäť „schovala“ za OČTK!