eReport.sk
Predčasné voľby
Zľava predseda vlády SR Eduard Heger a podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič. Foto: tasr

Weiss otvorene: Hrozí vláda OĽANO s podporou ĽSNS. Heger nemá odvahu postaviť sa Matovičovi!


Bývalý politik a diplomat Peter Weiss si myslí, že súčasné hlboké vládne konflikty a snaha zabrániť návratu sociálnych demokratov k moci môže vyústiť v menšinovú vládu strán OĽANO, Sme rodina a Za ľudí s ĽSNS. ĽSNS však drvivá väčšina vládnych strán považuje minimálne za radikálnu, ak nie extrémistickú stranu. Stojí ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽANO) víťazstvo v konflikte s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) za to, aby vládol takpovediac na kolene?

„Sulík nemá kam ustúpiť, lebo prijatím Matovičovho pokračovania vo vláde by zo seba definitívne urobil handru. Matovič zase ukázal, že má poslanecký klub OĽANO plne pod kontrolou a že sa druhýkrát z vlády odísť nechystá. Heger dal opakovane najavo, že nemá odvahu postaviť sa svojmu stranickému šéfovi Matovičovi,“ vyjadril sa Weiss pre český plátok Právo.

Matovičova psia hlava?

Matovič sa vo všeobecnosti pravdepodobne púšťa do riskantnej hry, s kterou začal už vtedy, keď sa rozhodol tzv. prorodinný balíček pretlačiť práve s podporou strany Mariana Kotlebu. Spolupráca síce môže pokračovať ďalej, no je otázne, aké by to malo dôsledky pre Matovičovu politickú kariéru a budúcnosť OĽANO, Sme rodina a Za ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
  2. Boris Kollár a Peter Pellegrin
  3. Úspechy pani Remišovej
  4. Mení sa Únia na totalitnú organizáciu?
  5. Belousovovú vytočil demokrat Heger
  6. Na snímke transparent s nápisom Spoločne za vyššie mzdy, aby práca za to stála.

„Najpravdepodobnejším výsledkom konfliktu teda bude menšinová vláda bez 20 poslancov SaS. Zostávajúce tri strany sa budú snažiť získať ad hoc podporu medzi nezaradenými poslancami, vrátane tých, ktorí opustili ĽSNS Mariána Kotlebu. Opakované hlasovanie s fašistami, jako to predviedol Matovič pri schvalovaní svojho údajného prorodinného balíčka a následnom prehlasovaní veta prezidentky Zuzany Čaputovej, však Matovičovi definitívne nasadí psiu hlavu spojenectva s nimi,“ uzavrel Weiss.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Weiss otvorene: Hrozí vláda OĽANO s podporou ĽSNS. Heger nemá odvahu postaviť sa Matovičovi!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: