eReport.sk
Slovná prestrelka medzi Tarabom a Kičom! Michal Kiča, bývalý štátny tajomník na MŽP, na Facebooku kritizoval Rudolfa Huliaka aj Tomáša Tarabu.
Tomáš Taraba v popredí. Ilustračné foto: tasr

Taraba a Kuffovci odmietajú úradnícku vládu! Sme za predčasné voľby


Nezaradení poslanci Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa (z mimoparlamentnej strany Život-NS) sa v tomto volebnom období nechystajú vstúpiť do klubu Sme rodina. So šéfom parlamentu Borisom Kollárom sú ochotní rokovať o podpore konkrétnym zákonom, ale diskusie o vstupe do klubu nevedú.

Povedal Taraba s tým, že ak by koalícia v parlamente stratila väčšinu, on a jeho kolegovia budú trvať na rokovaní o dohode na termíne predčasných volieb. Na skrátenie volebného obdobia treba aspoň 90 hlasov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Boris Kollár nakrútil prvé povolebné video
  2. Amaterizmu odzvonilo!
  3. Úspechy pani Remišovej


„Dve veci v prípade krízy bude treba v septembri vyriešiť. Po prvé, dohodnúť sa na termíne predčasných volieb, a následne je potrebné sa dohodnúť, ako sa bude do volieb vládnuť. Za nás môžem povedať, že koncept úradníckej vlády z princípu odmietame,“ uviedol Taraba.

Pokiaľ by sa v parlamente následne našlo 90 hlasov na vyhlásenie predčasných volieb, Taraba a Kuffovci budú konštruktívne pristupovať k zákonom, ktoré budú potrebné, aby na Slovensku nebolo bezvládie. „Či už pôjde o sociálne zákony, na ktoré ľudia čakajú, a podobne,“ doplnil.

Boris Kollár nedávno uviedol, že klub Sme rodina bude od septembra fungovať v Národnej rade SR s 20 poslancami. Spomínal mená nezaradených poslancov Romany Tabák, Jána Krošláka a Jozefa Šimka.

Neskôr Kollár pre televíziu Markíza povedal, že klub Sme rodina by mohol mať až šesť nových poslancov, nie iba troch. Denník Postoj píše, že ponuku do klubu Sme rodina dostala nezaradená poslankyňa Katarína Hatráková, ale aj nezaradený Martin Čepček. Denník spomína aj exministra pôdohospodárstva Jána Mičovského, ktorý však tvrdí, ponuku nedostal a aj keby prišla, odmietol by ju.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba a Kuffovci odmietajú úradnícku vládu! Sme za predčasné voľby

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: