tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Slovenské a maďarské policajné orgány v spolupráci s rakúskou políciou odhalili zločineckú skupinu obchodujúcu s drogami. V tejto súvislosti v maďarskej Rajke pri domovej prehliadke odhalili najväčší ilegálny arzenál zbraní v Maďarsku za ostatných 25 rokov. Foto: tasr

Obvinených v kauze Parketár posiela súd do väzby. Ide o megaobchod s drogami a zbraňami

Sedem obvinených v kauze Parketár vzal Špecializovaný trestný súd (ŠTS) do väzby. Obvinených bolo dovedna 16 osôb v súvislosti s činnosťou zločineckej skupiny, ktorá sa mala od roku 2016 zaoberať distribúciou kokaínu a pervitínu. Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) o tom informoval na sociálnej sieti.

Prokuratúra priblížila, že ďalší traja obvinení sú vo väzbe pre súvisiacu trestnú činnosť (distribúcia pervítinu a kokaínu). Iná trojica je vo väzbe po zadržaní v Rakúsku. Proti jednému sa koná ako proti ušlému. „Zvyšní sú buď vo väzbe v inom trestnom konaní alebo vo výkone trestu odňatia slobody,“ priblížil ÚŠP. Policajnú akciu Parketár rozbehli 12. júla na území Slovenska, Maďarska a Rakúska.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Fico na snímke z videa.
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Veronika Remišová počas tlačovky.
  4. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Prokuratúra ďalej uviedla, že na Slovensku bola zaistená hotovosť, ako aj omamné látky (kokaín, pervitín, marihuana). „Časť omamných látok bola dovážaná z Rakúska na územie Slovenska. Obchodovanie bolo v obrovských množstvách,“ dodala. V maďarskej prihraničnej obci Rajka pri domovej prehliadke slovenského občana odhalili najväčší ilegálny arzenál zbraní v Maďarsku za ostatných 25 rokov. Bolo to 59 rôznych druhov strelných zbraní, vyše 40.000 kusov streliva a päť kilogramov výbušnín, informovali maďarskí policajti.

Riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ľubomír Daňko na minulotýždňovej (20. 7.) tlačovej konferencii priblížil, že v rámci akcie bolo vykonaných 12 domových prehliadok v Rajke a v Mosonmagyaróvári, v Rakúsku a na Slovensku. Zločinecká skupina mala podľa jeho slov pôsobiť minimálne od roku 2016 na území Bratislavského kraja, ako aj v zahraničí. Nedovolené omamné látky, najmä pervitín a kokaín, mala získavať od mexického a rumunského kartelu vo Viedni.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obvinených v kauze Parketár posiela súd do väzby. Ide o megaobchod s drogami a zbraňami

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku