eReport.sk
Slovenské a maďarské policajné orgány v spolupráci s rakúskou políciou odhalili zločineckú skupinu obchodujúcu s drogami. V tejto súvislosti v maďarskej Rajke pri domovej prehliadke odhalili najväčší ilegálny arzenál zbraní v Maďarsku za ostatných 25 rokov. Foto: tasr

Obvinených v kauze Parketár posiela súd do väzby. Ide o megaobchod s drogami a zbraňami


Sedem obvinených v kauze Parketár vzal Špecializovaný trestný súd (ŠTS) do väzby. Obvinených bolo dovedna 16 osôb v súvislosti s činnosťou zločineckej skupiny, ktorá sa mala od roku 2016 zaoberať distribúciou kokaínu a pervitínu. Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) o tom informoval na sociálnej sieti.

Prokuratúra priblížila, že ďalší traja obvinení sú vo väzbe pre súvisiacu trestnú činnosť (distribúcia pervítinu a kokaínu). Iná trojica je vo väzbe po zadržaní v Rakúsku. Proti jednému sa koná ako proti ušlému. „Zvyšní sú buď vo väzbe v inom trestnom konaní alebo vo výkone trestu odňatia slobody,“ priblížil ÚŠP. Policajnú akciu Parketár rozbehli 12. júla na území Slovenska, Maďarska a Rakúska.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Fico na snímke z videa.
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Úspechy pani Remišovej
  4. Generálny prokurátor SR reaguje

Prokuratúra ďalej uviedla, že na Slovensku bola zaistená hotovosť, ako aj omamné látky (kokaín, pervitín, marihuana). „Časť omamných látok bola dovážaná z Rakúska na územie Slovenska. Obchodovanie bolo v obrovských množstvách,“ dodala. V maďarskej prihraničnej obci Rajka pri domovej prehliadke slovenského občana odhalili najväčší ilegálny arzenál zbraní v Maďarsku za ostatných 25 rokov. Bolo to 59 rôznych druhov strelných zbraní, vyše 40.000 kusov streliva a päť kilogramov výbušnín, informovali maďarskí policajti.

Riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ľubomír Daňko na minulotýždňovej (20. 7.) tlačovej konferencii priblížil, že v rámci akcie bolo vykonaných 12 domových prehliadok v Rajke a v Mosonmagyaróvári, v Rakúsku a na Slovensku. Zločinecká skupina mala podľa jeho slov pôsobiť minimálne od roku 2016 na území Bratislavského kraja, ako aj v zahraničí. Nedovolené omamné látky, najmä pervitín a kokaín, mala získavať od mexického a rumunského kartelu vo Viedni.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obvinených v kauze Parketár posiela súd do väzby. Ide o megaobchod s drogami a zbraňami

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: