eReport.sk
Peter Sagan v slovenskom pavilóne na EXPO Dubaj.

VIDEO Sagan pozýval do nášho pavilónu v Dubaji. Vytočení Slováci: To si nemôžeme dovoliť!

Zdá sa, že téma medzinárodnej výstavy EXPO Dubaj, začína byť pre našincov pálčivou témou. Po trapase s neskorým otvorením slovenského pavilónu či s podávaním francúzskych vín a talianskej minerálky v našej reštaurácii, najnovšie zaujala informácia, že sa vládnym špeciálom zviezla do Dubaja aj ministrova dcéra. Hoci sa rezort hospodárstva snažil hasiť a vysvetľovať, ľudí zrejme nepresvedčil.

Dôkazom je mela, ktorá sa spustila pod nedávnym videom, na ktorom cyklista Peter Sagan vo veľkom pozýva Slovákov do Dubaja. „Akurát sa nachádzam v Dubaji, kde sa uskutočňuje EXPO. Určite o tom viete. Chcel by som vás všetkých pozvať, príďte sa pozrieť do Dubaja, určite to bude krásny zážitok pre všetkých a neváhajte navštíviť slovenský pavilón,“ vrelo odporúča úspešný slovenský športovec. „Máte tu čo vidieť. Nové inovácie a tak isto…,“ na chvíľu zaváhal Sagan a poobzeral sa. „Veľa ďalších vecí,“ rýchlo dodal.

Slovenský pavilón v Dubaji je o technologických inováciách. – Foto: Ministerstvo hospodárstva SR

Saganov optimistický prejav, ktorý zrejme súvisel aj s tým, že sa stal víťazom premiérového ročníka kritéria Giro d´Italia v Dubaji, však nenadchol úplne každého. „Jedine ak by ma Sulík zobral lietadlom,“ narážal jeden fanúšik na nedávnu „kauzu“, keď vyplávalo na povrch, že v štátnom lietadle do Dubaja sa viezla aj dcéra ministra hospodárstva. Aj ďalší sa domáhali, aby im to zaplatil „Sulík zo štátneho“.

– Foto: fb/SlovakiaExpo2020

Cesta Richarda Sulíka a jeho dcéry na EXPO Dubaj je záležitosťou pána ministra a MH SR, ktorí k tomu poskytovali stanoviská a vysvetlenia. My v Slovenskom pavilóne sa sústreďujeme na prezentáciu Slovenska v zahraničí – a v tomto smere môžeme byť na šikovných Slovákov a inovatívne firmy naozaj všetci hrdí. Náš pavilón je veľmi populárny, tak u laickej i odbornej verejnosti a pritiahol už aj množstvo významných osobností,“ bránili sa na sociálnej sieti predstavitelia facebookovej stránky slovenského pavilónu, ľudí však nepresvedčili.

Čítajte viac:

  1. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)
  2. Slovensko sa vo štvrťfinále stretne s USA
  3. Slovenský cyklista Peter Sagan.
  4. Dubajčan, ktorý si pochutnal na našich "bryndziakoch".

Utekám, už bežím. Len neviem kedy tam dobehnem, lebo na letenku nemám. Čakajte aj s haluškami,“ odkázal jeden z diskutujúcich. „Áno ideme. Veď z našich platov vyjde pre celú rodinu každý mesiac týždenný pobyt v Dubaji,“ pridal sa ďalší. Tomu však oficiálne z pavilónu odpísali. „Chápeme, že cesta do Dubaja je pre mnohých nedostupná. Preto sa usilujeme, aby sme aspoň tu, na sociálnych sieťach, mohli záujemcov informovať o dôležitých udalostiach a priblížiť atmosféru EXPO Dubaj,“ dodali.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Sagan pozýval do nášho pavilónu v Dubaji. Vytočení Slováci: To si nemôžeme dovoliť!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti