eReport.sk
Andrej Danko, šéf SNS. Foto: tasr

VIDEO Dankovi rupli nervy kvôli Sulíkovi. Kde beriete tú drzosť?!

Minister hospodárstva si na svoju oficiálnu cestu do Dubaja zobral aj dcéru Alexandru. Zrejme by sa o tom nikto nedozvedel, keby na internet neunikli kópie cestovných dokladov ľudí, ktorí sa pravdepodobne viezli vládnym špeciálom na EXPO v Dubaji.

Netrvalo dlho a šéf opozičného Smeru Robert Fico zvolal tlačovku, na ktorej hovoril o tom, ako ministerstvo hospodárstva narýchlo uzavrelo zmluvu so Sulíkovou dcérou, ktorá sa vraj zaoberá energetickým právom. „To nie je zmluva o spolupráci, ale zmluva o výlete,“ rozčuľoval sa Fico. Podľa zmluvy mala Alexandra Sulíková pre ministerstvo poskytovať poradenstvo do 5. novembra. Ministerstvo sa zase zaviazalo uhradiť náklady na cestovanie štátnym lietadlom. Celá kauza poriadne roztrpčila aj šéfa SNS Andreja Danka.

– Foto: crz.gov.sk

„Vážení účastníci zájazdu pod vedením Richarda Sulíka, ktorí ste nemali čo robiť na palube štátneho lietadla, verím, že si všetky náklady na ubytovanie vrátane letu zaplatíte. Osobitne vy, pán Sulík. Kde beriete tú drzosť zobrať si na palubu štátneho lietadla rodinných príslušníkov? Nebudem útočiť na vašu rodinu, ale čo sa potom čudujete, že ľudia kritizujú takéto kroky aj vo vzťahu k prezidentke Slovenskej republiky,“ rozčuľoval sa národniar.

– Foto: sulik.sk

„Je to neskutočná drzosť. Vyzývam prezidentku ale aj vládu, osobitne Igora Matoviča, aby sa prestali zneužívať štátne lietadlá,“ pokračoval s tým, aby Sulík okamžite všetko zacvakal. Lenže minister hospodárstva sa už nechal počuť, že náklady na cestu si jeho dcéra hradila z vlastného vrecka. Sulíkovci dokonca neboli ubytovaní v hoteli spolu so zvyškom delegácie, ale prenajali si súkromné ubytovanie, za ktoré si aj zacvakali sami. „Nikdy by som si nedovolil využívať prostriedky štátu na takýto účel. Takých majstrov sme tu už mali a kritizovali sme ich za to,“ uzavrel Sulík.

– Foto: fb/andrejdanko.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Dankovi rupli nervy kvôli Sulíkovi. Kde beriete tú drzosť?!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti