eReport.sk
Peter Pellegrini počas svojho plamenného prejavu v štúdiu TA3
Peter Pellegrini počas plamenného prejavu v štúdiu TA3. Foto: ta3.com

VIDEO Pellegrini sa rozohnil, hľadal Hegera: Kde je premiér? Učupený niekde pod lopúchom!

Expremiér hľadal premiéra! Aj takto možno komentovať plamenný prejav Petra Pellegriniho v nedeľu. V diskusnej relácii TA3 “V politike” predviedol po boku šéfa parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) takú masívnu kritiku na adresu predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO), akú málokedy. “Eduard Heger je učupený niekde pod lopúchom a nemá odvahu buchnúť po stole, aby sa ministri konečne spamätali, dospeli k dohode a začali pracovať,” prskal v televíznom štúdiu Pellegrini. Miestami svojim priamočiarym a drsným pomenovaním politických reálií na Slovensku pripomínal Roberta Fica. Ten totiž pravidelne kritizuje vládu a jej predstaviteľov mimoriadne tvrdo

Napriek tomu, že Pellegrini ešte začiatkom minulého týždňa avizoval, že Hlas-SD chce ponúkať nie “ukričaný a agresívnejší” typ politiky, ale rozvážny a profesionálny, so snahou riešiť problémy ľudí, v nedeľu to tak nevyzeralo. Emócie u “Pelleho” fungovali na plné obrátky.

Heger pozerá pomedzi lístie, vysvetľoval expremiér

Bývalý premiér Smeru, terajšieho šéfa vládneho kabinetu ani trochu nešetril. Aj keď v nedeľnej relácii televízii pôvodne vôbec nemal vystúpiť a dostal sa tam len vďaka tomu, že svoju účasť v diskusii odriekol jeho opozičný kolega Robert Fico (Smer-SD), neplánový mediálny priestor, ktorý sa mu takto ponúkol, patrične využil. Nuž, a v nemalej miere sa obul práve do Hegera.

Ešte raz vám hovorím: je učupený niekde za lístím, pod lopúchom sa skrýva! Pozerá, čo sa deje a keď bude kľud, potom zasa vylezie. To je absolútne neschopný premiér!

Peter Pellegrini (Hlas-SD) moderátorovi o predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi (OĽANO).

“Kde je premiér? Kde je premiér? Reformy ako ako je zdravotníctvo, súdnictvo, alebo aj tie národné parky, to všetko už má byť riešené na úrovni premiéra! Ten je niekde učupený v kríčku, v strachu, pozerá pomedzi lístie, že keď sa prach usadí, tak on potom vyjde ako veľký… Kde je? Kde je?” – opakoval dookola Pellegrini.

Peter Pellegrini tvrdo kritizoval Eduarda Hegera a Boris Kollár po celý čas ani nemukol. Expremiérovi sa snažil oponovať iba Rastislav Iliev, ktorý nahradil v moderátorskom kresle relácie “V politike” Nora Dolinského. – Foto: ta3.com

Koalíciu riadi a je premiér, tak si nemôže dovoliť, že mu to tu trhajú ako trhací kalendár!

Líder Hlasu nechápe, prečo Heger “nebúcha” po stole, aby sa koaliční partneri nehádali. Zároveň ponúkol odpoveď na otázku, prečo ako hovorí, si súčasný predseda vlády, nedokáže urobiť poriadok vo svojom kabinete. Podľa Pellegriniho je to tým, že Heger na to jednoducho nemá: “Lenže to by sme pána premiéra, ktorý na to nemá… Viete čo… Tak poviem odvahu. By sme museli mať!”

Moderátor sa snažil zastať Hegera, Pellegrini ho “prebil”

Moderátor Rastislav Iliev Pellegrinimu tak trocha “od veci” pripomenul, že keď bol premiérom, tiež chodil do diskusie sám. To, šéfa Hlasu ešte viac naštartovalo. “Ale prosím vás pekne! Ja som nehovoril, že chodiť do diskusie. Ja ho nepotrebujem do diskusie. Ja ho pozerám, že prečo nerieši veci! Ja nehovorím, že mi chýba v telke! Mne vôbec nechýba,” mávol rukou smerom k moderátorovi rozohnený Pellegrini. Ten mu však opäť skočil do reči a v podstate sa zastal sa Hegera: “Veď premiér vyzýva aj koaličných partner ako Borisa Kollára, aby podporil reformy, lebo inak sa to nezmení,” snažil sa zjavne nesmelo pribrzdiť naštartovaného opozičného politika Iliev.

Sotva však stihol dopovedať vetu, pretože Pellegrini mu po slovnom spojení “premiér vyzýva” začal tvrdo oponovať. “Ale čo vyzýva?! On má prísť a buchnúť po stole a povedať: neodídete z tejto miestnosti, kým nebude nejaký kompromis! Koalíciu riadi a je premiér, tak si nemôže dovoliť, že mu to tu trhajú ako trhací kalendár! Takéhoto slabého premiéra sme tu ešte nemali!” – šplechol moderátorovi do tváre Pellegrini svoju predstavu o tom, ako má Heger fungovať.

Kollár po celý čas ani nemukol

“Ešte raz vám hovorím: je učupený niekde za lístím, pod lopúchom sa skrýva! Pozerá, čo sa deje a keď bude kľud, potom zasa vylezie. To je absolútne neschopný premiér!” – kopol si ešte raz do jedného z troch najvyšších ústavných činiteľov Pellegrini. Jeden z nich, Boris Kollár, ktorý s ním sedel v štúdiu, po celý čas ani nemukol.

VIDEO Takéhoto slabého premiéra sme tu ešte nemali! Je učupený, pod lopúchom sa skrýva

Zdroj: fb/hlas-sd, ta3.com

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽANO).
  2. Robert Fico, Igor Matovič a Peter Pellegrini.
  3. Peter Pellegrini
  4. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini sa rozohnil, hľadal Hegera: Kde je premiér? Učupený niekde pod lopúchom!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport