eReport.sk
Poslanci Hlasu-SD, foto:fb/hlassd

“Pelleovci” ocenili ministrov OĽANO: Urobili ústupky, ktoré sa takmer zhodujú s tým, čo Hlas žiada!

Mimoparlamentná strana Hlas-SD oceňuje krok ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽANO), ktorý sa rozhodol zmeniť reformu národných parkov. Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

“Ústupky, ktoré dnes minister Budaj na spoločnej tlačovej konferencii s ministrom pôdohospodárstva Samuelom Vlčanom (nominant OĽANO) predstavil v ich spoločnom memorande, sa takmer zhodujú s tým, čo Hlas žiada od samého počiatku. Ak by si vládna koalícia nechala poradiť opozíciou i nezávislými odborníkmi, mohli sme byť v ochrane prírody oveľa ďalej,” povedal expert Hlasu pre životné prostredie Peter Kalivoda.

Environmentálna legislatíva musí podľa Hlasu-SD chrániť prírodu, no zároveň umožniť životný priestor pre ľudí bývajúcich v chránených územiach, stanoviť podmienky pre turistov a vytvoriť fungujúci a udržateľný segment hospodárstva.

Zdroj: fb/peterkalivoda

K prvému aprílu budúceho roka by sa mali pod ochranárov previesť štátne pozemky v národných parkoch Slovenský raj a Pieninský národný park.

Reforma národných parkov sa mala pôvodne začať už od januára budúceho roka. V ostatných národných parkoch by mal presun zahŕňať len územia s najprísnejším štvrtým a piatym stupňom ochrany.

Pri ostatných územiach sa vo zvyšných siedmich národných parkoch začne zonácia. Ministri sa spoločne dohodli aj na polkilometrovom sanačnom pásme medzi bezzásahovým územím a hospodárskymi lesmi. Budaj spolu s Vlčanom v súvislosti s reformou podpísali v pondelok memorandum o vzájomných vzťahoch.

O návrhu reformy a aj pozmeňujúcom návrhu k národným parkom by sa malo hlasovať na aktuálnej schôdzi parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini
  2. Peter Pellegrini počas svojho plamenného prejavu v štúdiu TA3
  3. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

“Pelleovci” ocenili ministrov OĽANO: Urobili ústupky, ktoré sa takmer zhodujú s tým, čo Hlas žiada!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport