eReport.sk
Poslanci Hlasu-SD, foto:fb/hlassd

VIDEO Pokrytectvo v Hlase? Pellegrini protesty kritizuje, Tomáš sa na nich ukazuje

„Myslím si, že by to mala robiť občianska spoločnosť, tak ako to robila aj po vražde novinára a priateľky“, vyjadril sa ešte na začiatku októbra líder Hlasu Pellegrini v relácii Ide o Pravdu. Narážal tým hlavne na to, že by sa podľa neho politici nemali ukazovať na protivládnych protestoch. Jeho názor však zjavne nezdieľajú niektorí stranícki kolegovia.

Na stredajšom proteste odborárov sa totižto ukázali Erik Tomáš, Matúš Šutaj-Eštok a Branislav Becík. Je teda zrejmé, že Hlas dáva pri téme protestov občianskej spoločnosti protichodné signály. Protesty Smeru-SD v Košiciach a v Rimavskej Sobote sa vzhľadom na niekoľkotisícové účasti dajú považovať z pohľadu opozičnej politiky za úspešné. Nie je odmietavý Pellegriniho postoj k nim len dielom akejsi závisti, že sa Smer v poslednej dobe odlišuje od Hlasu hlavne v tom, že dokáže mobilizovať ľudí v rámci svojich terénnych aktivít?

Zdroj: video:dennikpravda

„Aj to treba robiť a aj vnímam frustráciu ľudí, že ľudia radi pôjdu na taký protest si zakričať, lebo potrebujú nejakým spôsobom ten strach a tú frustráciu zo seba dostať“, pokračoval Pellegrini. Istý zmysel protestov teda predsa len uznáva, no zároveň naznačuje ich zbytočnosť. „Na protest prídete, poviete si a z protestu sa vrátite a to je všetko, čo sa v tomto štáte udeje v ten deň, nič viac“, ďalej konštatuje.

Nestretol sa s pochopením vo vlastnom predsedníctve

S pochopením sa však nestretol ani v rámci vlastného predsedníctva a vlastnej členskej základne. Členovia a sympatizanti Hlasu sa totižto na protestoch pravidelne zúčastňujú a príkladom môže byť účasť podpredsedu Hlasu E. Tomáša, generálneho manažéra strany M. Šutaja Eštoka a známeho člena B. Becíka na proteste odborového zväzu KOVO v Nitre. „V boji proti takejto antisociálnej politike ťahá strana HLAS – sociálna demokracia s odbormi za jeden povraz. Podľa jej predstaviteľov však už nastal čas na väčšie nátlakové akcie, vrátane štrajkov!“ vyjadril sa na Facebooku Tomáš.

Status Erika Tomáša – Foto: fb/eriktomas

Aká bude teda budúcnosť postojov Hlasu k protestom, ktorých sa voliči opozície čoraz viac dožadujú? Bude Hlas pokračovať v nepriamej podpore vybraných akcií, alebo sa niekedy dočkáme aj ich vlastnej protestnej akcie?

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pokrytectvo v Hlase? Pellegrini protesty kritizuje, Tomáš sa na nich ukazuje

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport