eReport.sk
Robert Kaliňák, Robert Fico a Igor Melicher.
Robert Kaliňák, Robert Fico a Igor Melicher. Zdroj: smer-sd

Smer pri príležitosti vzniku SR: Vládna moc zaútočila na základné ľudské práva garantované Ústavou

Slovensko sa dostalo do situácie, keď sú vládnou mocou popierané základné demokratické štandardy a prichádza k deštrukcii sociálneho štátu. Opozičný Smer-SD to v sobotu uviedol na sociálnej sieti pri príležitosti 29. výročia vzniku Slovenskej republiky.

Strana tvrdí, že sa vládna moc snaží “kriminalizovaním opozície nastaviť nové štandardy politickej pomsty jednej vládnej garnitúry voči druhej”.

Prišlo k deštrukcii právneho štátu

„Slovenská republika sa za posledného viac ako roku a pol dostala do situácie, kedy sú vládnou mocou popierané základné demokratické štandardy. Obávali sme sa a žiaľ, plnej miere sa to potvrdilo, že dôjde k deštrukcii sociálneho štátu. Vládna moc však išla ešte ďalej a okrem sociálnych práv zaútočila na základné ľudské práva garantované Ústavou SR a kriminalizovaním opozície sa snaží nastaviť nové štandardy politickej pomsty jednej vládnej garnitúry voči druhej,” uvádza sa vo vyhlásení Smeru.

Foto: fb/smersd

Podľa Smeru prezidentka zodpovedá za zmarenie referenda

Prezidentka Zuzana Čaputová je podľa Smeru-SD zodpovedná za “zmarenie referenda o skrátení volebného obdobia tejto vládnej garnitúry a odignorovanie tak vôle 600.000 občanov žiadajúcich referendum”.

Bude vás zaujímať:

  1. Výpoveď pre dovolenkujúceho ministra od Smeru.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smer pri príležitosti vzniku SR: Vládna moc zaútočila na základné ľudské práva garantované Ústavou

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti