eReport.sk
Zľava ministri Samuel Vlčan, Mária Kolíková a Vladimír Lengvarský.
Zľava ministri Samuel Vlčan, Mária Kolíková a Vladimír Lengvarský. Foto: tasr

Čo sa má šepkať na Úrade vlády SR? Lengvarskému, Kolíkovej aj Vlčanovi vraj hrozí odvolanie!

Na chodbách Úradu vlády SR sa pošepkáva, že v najbližších týždňoch by mohlo vo vláde prísť k personálnym zmenám. Medzi ohrozenými ministrami by sme mali nájsť ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nom. OĽANO), ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (klub SaS) a šéfa rezortu pôdohospodárstva Samuela Vlčana (OĽANO). Na ministerstve spravodlivosti by sa naviac mohlo objaviť prekvapenie na pozícii štátneho tajomníka!

Lengvarského chráni Naď, Kolíkovú SaS

O Lengvarského možnom odchode sa hovorí už dlhšiu dobu. Medzi jeho najväčších kritikov patrí minister financií Igor Matovič (OĽANO). Ten dokonca na začiatku súčasnej vlny koronavírusu v Rádiu Expres vyhlásil, že Marek Krajčí bol lepší minister a za zlú situáciu v zdravotníctve môže práve Lengvarský. Stane sa teda minister zdravotníctva jednou z obetí čistiek vo vláde, alebo ho jeho spojenec vo vláde – minister obrany Jaroslav Naď, podrží? A aké scenáre sú možné, pokiaľ by bol Lengvarský odvolaný? Je na mieste hovoriť o možnom návrate exministra zdravotníctva Mareka Krajčího?

Novým štátnym tajomníkom ministerstva spravodlivosti by sa vraj mohol stať koaličný poslanec za SaS Ondrej Dostál.

Pokojne nemôže spávať pravdepodobne ani Kolíková. Jej odvolanie sa skloňuje už od čias jej konfliktu s predsedníčkou strany Za ľudí Veronikou Remišovou. Po odchode zo strany bývalého prezidenta Andreja Kisku sa Kolíková vybrala do radov SaS. Liberáli však na základe toho disponujú ďalším ministerstvom, ktoré hľadiac na koaličnú zmluvu patrí strane Za ľudí. Je teda len otázkou času, kedy sa tento pomyselný granát poskakujúci medzi vládnymi stranami odistí.

Vlčanove svinské dotácie a Dostálov možný postup

Vylúčené ale nie sú ani ďalšie zmeny. Pod paľbou kritiky je aj minister pôdohospodárstva Vlčan. Jeho rezort má totižto na krku niekoľko káuz súvisiacich s podozrivým vyplácaním vysokých dotácií do prostredia blízkeho strane OĽANO, dokonca v niektorých prípadoch aj priamo politickým kandidátom z kandidátky tejto strany.

Ďalšia zmena by sa mohla dotknúť dokonca aj parlamentu. Novým štátnym tajomníkom ministerstva spravodlivosti by sa totiž vraj mohol stať koaličný poslanec NR SR za SaS Ondrej Dostál.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Igor Matovič
  2. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Populizmus miesto pomoci
  4. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  5. Na kombosnímke zľava Ondrej Dostál a Robert Fico.
  6. Výpoveď pre dovolenkujúceho ministra od Smeru.
  7. Na kombosnímke Michal Šipoš a jeho terajší stranícky šéf v parlamente v roku 2012.
  8. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (klub SaS).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čo sa má šepkať na Úrade vlády SR? Lengvarskému, Kolíkovej aj Vlčanovi vraj hrozí odvolanie!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php