eReport.sk
Riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku Vladimír Lengvarský
Vladimír Lengvarský. Foto: tasr

Trpí sociálnym autizmom? Minister Lengvarský odletel dovolenkovať do Ománu. Matoviča to mrzí

Mimoparlamentný Hlas-SD vyzýva predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO), aby vyvodil politickú zodpovednosť voči ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému (nominant OĽANO). Kritizuje ho pre dovolenku v Ománe a tiež za nezvládanie očkovania.

„Vláda zlyháva pri ochrane najzraniteľnejších skupín obyvateľstva. Na základe toho vyzývame predsedu vlády Hegera, aby začal konečne konať a vyvodil politickú zodpovednosť voči ministrovi zdravotníctva Lengvarskému,“ uviedol Hlas-SD v stanovisku.

Podpredsedníčka strany Zuzana Dolinková na margo Lengvarského dovolenky poukázala na to, že zodpovedný líder musí ísť príkladom za každých okolností. „V žiadnom prípade nikto nikomu nezávidí žiadny oddych ani dovolenku. Ide len o jednoduché zhodnotenie disproporcie medzi tým, čo od ľudí žiadajú vládni predstavitelia, a tým, ako sami konajú,“ poznamenala.

Fotografie šéfa rezortu zdravotníctva s manželkou na bratislavskom letisku zverejnil vo štvrtok týždenník Plus 7 Dní. Informoval, že odcestovali na dovolenku do Ománu. „Minister zdravotníctva prvýkrát od nástupu do úradu vycestoval na súkromný pobyt v zahraničí. Je plne zaočkovaný s posilňujúcou treťou dávkou vakcíny a pred odchodom splnil všetky predpísané bezpečnostné a zdravotné podmienky,“ reagovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Ministra financií a lídra OĽANO Igora Matoviča situácia s Lengvarského dovolenkou mrzí. Má pocit, že trpí „sociálnym autizmom“ ako minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), ktorého v minulosti kritizoval pre dovolenku v Dubaji. Súhlasí, že každý má nárok na dovolenku.

„Ak prehrávame v rýchlosti očkovania, ako minister by som sa hanbil ukazovať niekde na pláži a tváriť sa, že všetko je v poriadku,“ skonštatoval. Hlas-SD vníma Matovičove vyjadrenia ako vystavenie vysvedčenia ministrovi zdravotníctva, ktorý uprednostnil dovolenku v Ománe pred prácou a ochranou ľudí pred nastupujúcou vlnou omikronu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava minister školstva Branislav Gröhling (SAS) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  2. Pápež František
  3. K poklesu základného očkovania proti osýpkam
  4. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  5. Výpoveď pre dovolenkujúceho ministra od Smeru.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trpí sociálnym autizmom? Minister Lengvarský odletel dovolenkovať do Ománu. Matoviča to mrzí

6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti