eReport.sk
Anna Belousovová Foto: tasr

Lengvarský v exotike, Belousovová vo vývrtke: Je to dezertér, ktorý napľul zdravotníkom do očí!

Vyzerá to tak, že si minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský užije naozaj exkluzívny záver roka. Hoci sa pod ním trasie stolička a na Slovensku pomaly klope variant omikron, podľa portálu pluska.sk si generál zbalil kufre a vyrazil do exotického Ománu so známou cestovkou. Cena zájazdu mohla stáť niekoľko tisíc eur.

Len nedávno pritom hrozilo, že bude zákaz stretávania sa rodín a blízkych na Vianoce. Nakoniec od toho vláda ustúpila, ale podmienkou malo byť, aby sa nezišlo viac ako šesť ľudí. V čase, keď viacerí odborníci vyzývajú k opatrnosti a zdravotníci melú z posledného, je tak krok ministra Lengvarského, mierne povedané, prekvapujúci. Šokoval dokonca aj vlastných. Ozval sa totiž poslanec za OĽANO Andrej Stančík, ktorý uviedol, že nemá problém kritizovať aj svojich kolegov.

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominat OĽaNO).

Nemocnice melú z posledného a minister odišiel do zahraničia. – Foto: tasr

„Myslím, že ako politici by sme sa počas krízy mali uskromniť a netráviť dovolenku v luxuse. Poslanci, ministri a tajomníci by radšej mohli podporiť domáci turizmus, na dovolenku v exotike bude ešte čas a priestor, keď raz táto pandémia skončí a situácia bude pokojnejšia,“ odkázal Lengvarskému s tým, že posledné, čo teraz potrebujú ľudia vidieť je, ako si politici užívajú drahé dovolenky.

– Foto: fb/anna.belousovova

Kým Stančík sa v kritike ešte miernil, svoje si povedala aj bývalá podpredsedníčka parlamentu Anna Belousovová. „Už druhý rok žijeme doslova v bojových podmienkach. A hlavný generál počas tohto „boja“ utiekol do teplých krajín. Viete, čo sa robilo s generálmi, ktorí utekali z boja? To čo s každým dezertérom,“ spustila politička, ktorá ministra prirovnala k dezertérovi, pretože nechal ľudí napospas osudu v nemocniciach.

Čítajte viac:

  1. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  2. Výpoveď pre dovolenkujúceho ministra od Smeru.
  3. Igor Matovič
  4. Anna Ghannamová, šŕefka Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb v SR.

„Okrem toho, že je dezertér, napľul do očí zdravotným pracovníkom. Oni určite na luxusné dovolenky v Ománe nemajú. Ani čas, ani peniaze. A nám ostatným pán minister dal najavo, že to asi s tým omikronom nebude až také horúce,“ uzavrela Belousovová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lengvarský v exotike, Belousovová vo vývrtke: Je to dezertér, ktorý napľul zdravotníkom do očí!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php