eReport.sk
Daniel Lipšic, foto: tasr

Lipšicov úrad musí riešiť problémy: Tento rok odišlo z ÚŠP deväť prokurátorov

Jednou z hlavných úloh špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica bude v roku 2022 doriešiť personálny podstav na Úrade špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Lipšic to uviedol v rozhovore s tým, že nedávne angažovanie pätice asistentov prokurátorov považuje za významnú pomoc.

ÚŠP musí vypísať

„Je vypísané výberové konanie na ďalších šesť miest prokurátorov. Stále sme v pomerne veľkom podstave. Jednou z mojich hlavných úloh je tento podstav vyriešiť,” povedal Lipšic. V minulom roku pribudlo na ÚŠP šesť nových prokurátorov, najmä z krajských prokuratúr. „Z ÚŠP odišlo v minulo roku deväť prokurátorov. Jedným z dôvodov bol vznik Európskej prokuratúry, ale aj to, že niektorí kolegovia odišli do dôchodku,” podotkol s tým, že prokurátori ÚŠP čelia výraznému nárastu agendy, najmä čo sa týka náročnosti a komplexnosti prípadov.

Na úrade chýba 9 prokurátorov

Na ÚŠP začala pôsobiť aj pätica asistentov prokurátorov. Lipšic zdôrazňuje ich prínos. „Naštudujú si spis, pripravia koncept rozhodnutia, koncept obžaloby. Najmä v rozsiahlych veciach, kde je spisový materiál enormne veľký, kde sú stovky zväzkov, je veľmi dôležité mať kvalifikovaného právnika, ktorý vám vie urobiť rešerš spisu a vyhodnotiť dôkaznú situáciu.”

Bude vás zaujímať:

  1. Výpoveď pre dovolenkujúceho ministra od Smeru.
  2. Bývalý poslanec NR SR Peter Marček počas protestu proti vláde Igora Matoviča na Námestí slobody v Bratislave vo štvrtoék 11. júna 2020.
  3. Špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic.

Hovorí o komplikovanom procese výberu uchádzačov na ÚŠP. “Komplikovaný je už aj pre to, že každý musí prejsť bezpečnostnou previerkou na stupeň utajenia prísne tajné,” podotkol Lipšic. Momentálne pôsobí na ÚŠP 28 prokurátorov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšicov úrad musí riešiť problémy: Tento rok odišlo z ÚŠP deväť prokurátorov

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti