eReport.sk
Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
Minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

VIDEO Matovič dal tlačovku: Opäť „sfúkol“ Lengvarského a potešil dôchodcov!

Ministerstvo financií (MF) SR posúva termín registrácie seniorov vo veku 60 plus na odmenu za očkovanie. Uviedol to podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO) na štvrtkovej tlačovej konferencii. Matovič pred novinármi otvorene kritizoval rezort zdravotníctva, ktorému šéfuje minister Vladimír Lengvarský. Odkázal mu, aby jeho ministerstvo zvýšilo svoju snahu rýchlo očkovať seniorov vo veku 60 plus.

Všetky tri termíny sa posúvajú približne o dva týždne. „Netreba sa teda zaregistrovať do konca tohto roka, ale termín sa posúva do 15. januára 2022. Takisto aj termín, dokedy sa treba najneskôr zaočkovať, sa posúva z 15. januára na 31. januára 2022. Posledný termín sa týkal jednodávkovej očkovacej látky. Pôvodne sa mali preočkovať posilňujúcou dávkou do 1. marca, termín sa posúva na 15. marca 2022,“ povedal Matovič.

Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie k očkovaniu dôchodcov 3. dávkou vakcíny 30. decembra 2021 v Bratislave. – Foto: tasr

Zároveň kritizoval tempo očkovania, čo bol aj hlavný dôvod, prečo sa termíny posúvajú. Očkovanie je podľa neho zorganizované pomaly. „V situácii, keď tu 50.000 ľudí nemá pridelený termín a očkujeme tempom 6000 ľudí denne, tak to považujeme za rozumný a ústretový krok voči ľuďom z kategórie 60 plus,“ pokračoval.

Matovič žiada Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, aby zvýšilo svoju snahu rýchlo očkovať seniorov vo veku 60 plus. „Dôrazne žiadam MZ, aby zabezpečilo vo všetkých očkovacích centrách prioritné očkovanie seniorov. Chcel by som aj vyzvať, aby zabezpečilo v NCZI aby boli seniori uprednostnení pri prideľovaní termínov,“ dodal.

VIDEO Minister Igor Matovič informoval o predĺžení termínov na zaočkovanie pre seniorov

Zdroj: fb/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vicepremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO).
  2. Kiril Petkov
  3. K poklesu základného očkovania proti osýpkam
  4. Riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku Vladimír Lengvarský

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Matovič dal tlačovku: Opäť „sfúkol“ Lengvarského a potešil dôchodcov!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti